Nákupy potravin přes internet – přežitek nebo praktická věc?

Produkty


Je pravda, že spousta lidí raději zajde do obchodu, kde si vybere z rozsáhlého sortimentu. Bloudí mezi znovu přeházenými regály a hledá to, pro co přišel. Tu mu ale padne do oka něco, co vůbec nechtěl, ale teď má pocit, že to jen zapomněl napsat na svůj seznam. A tak postupně plní svůj vozík haraburdím, u kterého vidí nápis akční cena a říká si, že je dobře, že se tam vydal. Každou levnější věc si pro jistotu pořídí víckrát, protože za týden už bude zpátky na své ceně. Má problém utlačit vozík a to původně jel pro pečivo, zeleninu, těstoviny a salám.  Doma nakonec zjistí, že polovinu nákupu nepotřebuje, ale namlouvá si, že díky „ušetření“ to stojí za to.
cedule se slevami


Pokud se tam přibelhá člověk s horečkou, od nosu mu kape, chrchlá na všechny kolem, je to hodně nepříjemné. Nejen, že se mu může přitížit, ale ještě navíc rozsévá nákazu na další lidi. Je na všechny kolem ještě nepříjemný, protože je mu zle a když se ho někdo zeptá, proč si jídlo neobjednal, naštvaně odsekne, že kdoví, co by mu přivezli.
káva u pc


Také si ještě přikoupí další věci, které teď nepotřebuje, ale nadávat bude až doma.


A co ten, co si z pohodlí domova, sedící v pyžamu u monitoru počítače najde službu, která za něj všechno obstará? Je spokojený, protože ví, že se nebude muset stresovat, jestli se mu podaří najít místo na zaparkování, ví, že se nebude rozčilovat, protože teď do něj nevrazí nějaký kolemjdoucí svým vozíkem, který by mu ještě vynadal, že překáží. Po objednávce si lehne zpátky do postele a čeká, až mu vše přivezou.


Ten, který si pravidelně přes internet pořizuje nákupy potravin, už ví, že tím šetří. Vybere si, zadá určité množství a má jistotu, že mu přivezou jen to, co sám chtěl. Žádné zbytečnosti, které se nabízejí v akci, žádný stres, že udělá na účtu vítr za položky navíc.
nákupní košík


Mezitím, co „se mu nakupuje“ si může pustit televizi, uvařit čaj nebo kávu, cvičit, nebo využít čas na zahrání s dětmi Člověče nezlob se!


Je dobré využívat i tuto službu, i když s železnou pravidelností asi ne, občas není na škodu zajít do obchodu s potravinami a utratit peníze i za akční nabídku. Člověk má pak takový příjemný pocit.