Category Archives: Krása

V našem vzhledu se zrcadlí stav naší duše

Krása

Známe to všichni. Jdeme do společnosti a ze všech stran slyšíme to, co slyšet opravdu nechceme: „Nevypadáš zdravě. Nejsi nemocná? Vypadáš unavený.“
Ve chvílích, kdy je narušena naše vnitřní pohoda, projeví se nerovnováha i v obličeji, držení těla, celkové pasivitě a netečnosti člověka. To samozřejmě vnímá i naše okolí a jeho nepříjemné narážky situaci jen zhoršují.

odpočinek na louce
Lepší období střídají ta horší a naopak a ani sebelepšími kosmetickými přípravky nezakryjeme zarudlé oči, pobledlou pleť, kruhy pod očima a celkovou ochablost těla.
A přitom stačí tak málo
Když odhlédneme od problémů, které jsou natolik závažné, že je nejde jen tak vyřešit (např. vážná choroba, úmrtí v rodině apod.), dají se potíže lehčího charakteru účinně řešit několika velice jednoduchými kroky.
smutná dívka
 
·         snažte se trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu
To, že se budete zavírat doma mezi čtyřmi stěnami nic nevyřeší. Naopak, venku můžete zažít něco neočekávaného, co vás povzbudí, pobaví nebo dobře naladí.
·         sportujte, sportujte, sportujte
Jak známo, při sportu a jemu podobných aktivitách jsou do těla vyplavovány endorfiny, tj. hormony štěstí. Nevyhýbejte se ani individuálnímu sportu, při kterém si vyčistíte hlavu, ani kolektivním hrám, ve kterých vás a vaši psychiku náležitě nabudí zdravá bojovnost.
·         udělejte si čas jen pro sebe
Zajděte si do sauny, na masáž nebo do kina. Odpočiňte si od práce, od dětí a povinností. Budete se pak cítit opět plní sil, až se ke svým povinnostem budete vracet.
·         promluvte si s partnerem či partnerkou
Řekněte mu/jí, jak je pro vás důležité, aby vás jednou za čas pochválili, jak vše dobře zvládáte, jak dobře vypadáte, prostě jak jste úžasný nebo úžasná. Uvidíte, jak vás to nastartuje.
·         pokuste se spát osm hodin denně
Jak všichni víme, spánek má kouzelnou moc. Podle odborníků je pro zdraví člověka ze spánku nejdůležitější to, co stihneme naspat do půlnoci.

Published by:

Káva – jak ji možná neznáte…

Krása

Provětšinu je káva nepostradatelným životabudičem. Ráno bez kávy je nepředstavitelné. Avšak káva není užitečná jen pro povzbuzení a procitnutí do nového dne. Blahodárně působí na pokožku v mnoha směrech. Její využití nabízí hned několik možností. Ukrývá v sobě přínosné látky – organické kyseliny, tuky, alkaloidy, draslík, železo i hořčík. Kávový olej obsahuje kyselinu linolovou, která účinně zabraňuje procesu stárnutí kůže a dodává jí pružnost. Poznejte a vyzkoušejte kávu v jiné dimenzi.
 kávová zrna
Pleťová maska z kávy
 
Má vliv na vylepšení struktury pleti i vzhledu. Jestliže například smícháte mletou kávu s bílým jogurtem, získáte kvalitní masku vhodnou pro mastnou pleť. Naopak zředěním žitné mouky se silnou studenou kávou a přidáním žloutku, máte výživnou masku působící proti vráskám. Působení masky je vždy zhruba deset – patnáct minut, poté smýt vlažnou vodou.
 špinavá kůže
Kosmetický přípravek z kávy na oční víčka
 
Mnozí se potýkají s problémem opuchlých očí a unavených víček, ať už je důvod jakýkoliv. I zde lze využít pozitivního účinku kávy. Stačí aplikace kávové sedliny na víčka či nanést na navlhčené kosmetické tampony a přiložit na oči. Ideální je nechat působit po dobu patnácti minut. Poté řádně umýt vlažnou vodou.
 
 
Peeling z kávy
 
Tělový peeling z kávy je ideální nejen na zarudlá místa či na suchou kůži. Poskytne tělu výživu. Postačí pouze mletá káva s olivovým olejem či medem a nanést. Interval pro účinnost působení je okolo deseti minut. Poté smýt vlažnou vodou.
Znamenitá je káva v podobě peelingu účinném proti celulitidě. Není záhodno kupovat drahé přípravky. Není nic snadnějšího, než smíchat vodu s kávovou sedlinou a několika kapkami tea tree oleje a pak již nanést na problematická místa a vmasírovat krouživými pohyby. Zároveň dochází ke zlepšení krevního oběhu.
 
 lžíce v kávě
Kávová lázeň
 
Po celodenní námaze se dostaví nejen únava nohou a celková ztuhlost. Dopřejte si znamenitou lázeň a relaxaci, kdy do teplé vody přidáte pouze několik lžic kávy.

Published by:

Jak v létě pečovat o svou pokožku

Krása

Dlouhé dny trávené v bazénu, grilování s rodinou a přáteli, nadměrné vystavování slunečním paprskům a konzumace alkoholu. I to mohou být faktory letních radovánek vedoucí k namáhání pokožky a jejímu oslabení.
relaxace na louce

Ochrana před sluníčkem

Opalováním můžeme dosáhnout vysněné snědé pleti, ovšem s dlouhodobým vystavováním sluníčku si není radno zahrávat – a to i ze zdravotních důvodů.
Vlivem UV záření může v DNA docházet k tvorbě cyklobutanpyrimidinových dimerů, což vede k mutacím. Některé mutace mohou buňku závažně poškodit, jiné dokonce způsobit její nadměrné bujení. Je několik možností, jak se chránit. Snad nejlepší je vyhnout se záření úplně. V případě, kdy to není možné, snažíme se kůži zahalit oděvem (např. lehkými halenkami s dlouhými rukávy, šátky, klobouky). V mezním případě se chráníme použitím opalovacích krému s UV filtry. U těch je vhodné pozastavit se nad složením, jelikož některé obsahují i sloučeniny nebezpečné pro samotnou pokožku nebo okolí. Havaj tento rok dokonce zakázala prodej a distribuci opalovacích krémů, jejichž ingredience poškozují mořské korály.

Hydratace

Důležité je dodržování pitného režimu. To nejen z důvodu horka, ale i kvůli vysušování pokožky vlivem chlóru v bazénu nebo v důsledku požití vyšších dávek alkoholu, jež svým metabolitem – formaldehydem – dehydratují organismus zevnitř.
Tekutiny doplňujeme v průběhu dne, nejlépe půl hodiny před jídlem a snížit tempo před spaním. Také se vyplatí konzumovat ovoce a zeleninu bohatou na vodu – okurky nebo melouny.  S tím je spojená i rozmanitost jídelníčku v letních měsících, kdy máme snadnější přístup k čerstvým a sezónním potravinám. (Čímž se samozřejmě nemyslí nanuky, ani grilovací klobásy.)
opalovací krém na koleni
Pleť hydratujeme zvnějšku, a to za použití tzv. hydrolátů neboli květinových vod. Jedná se o květinové destiláty, které napomáhají celkové tonizaci pleti a jsou skvělým pomocníkem k nastartování každého horkého dne. Pro osvěžení aplikujeme rozprašovačem v okolí obličeje a krku. Péči završíme lehčím rostlinným olejem, případně vlastním rostlinným macerátem. Pokožka nám na podzim poděkuje. 

Published by:

Nastavte své tělo tak, aby chtělo hubnout

Krása

Lékařská věda přišla konečně na způsob, jak se dá https://www.ulekare.cz/clanek/po-ockovani-doprejte-diteti-nekolikadenni-klid-310246 zhubnout bez toho, že bychom museli své tělo týrat několikahodinovým cvičením nebo držením nezdravé hladovky, která má stejně jen dočasný efekt. A několikadenní hladovění je pro náš organismus přímo zhoubným. Je pravda, že i při proteinové dietě je pohybová aktivita velice vhodná, ale není přímo jejím základem. Tím je nastavení ketózy v organismu.
triko s obličejem
· Jak toho docílíte?
· Pod odborným dohledem se nahradí v těle sacharidy a tuky bílkovinami.
· Zní to velice jednoduše a je to v podstatě pravda.
– Je to jednoduché, ale zároveň je nutné dodržovat jistá daná pravidla.
Tím základním je především vhodná strava.
– V domácích podmínkách by byla příprava proteinových jídel nejen, že zbytečně finančně i časově nákladná, ale také nevhodná.
Využijte tedy specializovanou firmu, která vám dodá přesně vyvážená jídla. Strádat rozhodně nebudete. Dopřejete si například polévky, palačinky, koláče, pečivo. Zkrátka v podstatě vše, nač jste zvyklí v běžné stravě.
metr na váze

Důležitý je správný režim

Během celého „hubnoucího procesu“ je třeba také dodržovat v současné době tolik preferovaný pitný režim.
· Což znamená dodat organismu dva až tři litry neochucené vody denně.
· Popřípadě můžete pít zelený nebo černý čaj.
· Jestliže jste milovníci kávy, nemusíte se jí v tomto období zříkat.
· Jen je třeba ji omezit na dva šálky denně.
Důležitá je také pravidelnost v jídle. Odstup mezi jednotlivými jídly by měl být kolem tří až čtyř hodin. Rozhodně se nedoporučuje vynechávat snídani, která by se měla dostat do našeho těla do půl hodiny po probuzení. S posledním jídlem počítejte maximálně dvě hodiny před spánkem. Pokud budete dodržovat veškeré pokyny, pak vás proteinová dieta https://www.prodietix.cz zaručeně zbaví přebytečných kilogramů, které se hned tak nevrátí.

Published by:

S účinným posilováním vám pomůže odporová guma

Krása

Mít krásné vyrýsované svaly je snem mnoha z nás. Není to však jen tak, pro štíhlé tělo a vyrýsované svaly je třeba něco udělat. Nejen se správně stravovat, ale nejlépe k tomu pravidelně cvičit. Možností pohybu je opravdu spoustu, každému však vyhovuje něco jiného.

žena, hezká postava

A nejen sportu a možností posilování je mnoho, ale i pomůcek máme na výběr více než dost. Nezoufejte, nemusíte si pořizovat hned celou posilovnu, a pokud nemáte možnost nějakou navštěvovat a můžete cvičit jen doma, je pro vás ideální nějaká malá a univerzální pomůcka. Pomůcka, se kterou zvládnete procvičit a posílit všechny svalové skupiny.

Zvládne náročné cviky i jednoduché protažení

Už jste slyšeli o odporové gumě? Ne? Tak se seznamte. Nenápadná, ale velmi praktická, účinná a především také univerzální cvičební pomůcka, vhodná i pro použití v pohodlí domova. Seženete ji v několika variantách, respektive v několika možnostech odporu od 13 kg do 79 kg, které jsou odlišeny barevně. Prohlédněte si celou nabídku .

Odporová guma se hodí pro náročné silové cviky i lehké protažení či objemový trénink. Rovněž ji lze využít při rehabilitacích. Využití má opravdu všestranné.

nohy, guma na posilování

Univerzální a velmi účinná cvičební pomůcka

Je vyrobena z pružného latexu, tedy zdravotně nezávadná a odolná proti nejrůznějším vlivům. Nijak nezapáchá, takže vám prožitek z cvičení nebude nic kazit. Využít ji může začátečník i velmi trénovaný člověk. Stačí si vybrat vhodný odpor a zvolit správné cviky.

Chcete-li začít cvičit v pohodlí domova a nevíte jakou pomůcky si do začátku pořídit a také za ně nechcete nechat v obchodě celou výplatu, odporová guma je pro vás do začátku ideální a univerzální pomocník. Pusťte se do cvičení ještě dnes a brzy se dostaví první výsledky. S odporovou gumou bude vaše tělo posílené komplexně.

Published by: