Choďte nebo zemřete!

Zdraví

Chodit je přece tak přirozené!
Přesto více než chůze je populární jízda, a to nejlépe ve vlastním pohodlném automobilu. Stačí se podívat na řadu vozidel, ve kterých člověk raději stráví čas v ranní zácpě než by podniknul něco pro své zdraví. Potom dalších někdy i více než osm hodin strávených v zaměstnání vsedě u počítače a po návratu domů odpočinek v pohodlném křesle u televize – to je stále schéma nemalého počtu lidí. Většinu z nich přitom vůbec nenapadne, že absencí pohybu může jít doslova o zdraví i život.
 dvojice se psem
SEZENÍ PŘINÁŠÍ SMRT
Pohyb je život. Přestanete se pohybovat, přestáváte žít.
Nejhorší ze všeho je potom dlouhodobé sezení. Při něm prakticky vůbec nemohou být z těla odstraňovány škodlivé látky, protože svaly nejsou nijak zapojeny. Je proto nutné se nejméně každou půl hodinku zvednout, projít se a trochu svoje končetiny rozhýbat. Pohyb je důležitý pro člověka každého věku. To vidíme nejlépe u starších a starých lidí. Když se poddají svým zdravotním potížím a přestanou se úplně pohybovat, často jim to předčasně ukončí život. Proto by nikdy neměli navždy usednout do křesla, i když mají problémy a bolesti. Nakonec i lidé na vozíčku se musí věnovat fyzioterapii stejně jako dlouhodobě ležící pacienti, aby si svůj stav zlepšili nebo alespoň udrželi ten stávající.
sedět u tv
 
NEJLEVNĚJŠÍ LÉK NA ZDRAVÍ
Chodit nás nic nestojí.
Přitom to má lepší účinek než polykání haldy prášků, což nás určitě čeká, když se pohybovat nebudeme. I prostou chůzí ve svižném tempu se dá získat dobrá kondice.
fyzioterapie pro muže
•        Budete-li ignorovat výtah, přestanete se zadýchávat do schodů.
•        Vyšlápnete-li si do krásné přírody, dáte stop špatným myšlenkám a depresi.
•        Najdete-li si denně alespoň půl hodinky na ostřejší chůzi, předejdete bolení hlavy a dokonce i zabráníte rozvoji cukrovky.
•        Zvyknete-li si na pravidelný pohyb, nebudou se ucpávat vaše cévy a infarkt nebo mrtvice vás jen tak nedohoní.