Category Archives: Podnikání

Co by vám poradili instalatéři k podlahovému vytápění

Podnikání

Že se dá na něm i ušetřit – je známo, že radiátorové topení vyžaduje větší náklady, co se týče spotřeby energií, než podlahové (pokud porovnáváme stejné prostředí, např. jednu místnost v domě napojenou na stejný topný zdroj). Je to tím, že místnost s radiátory musíme vytopit na vyšší teplotu, protože se teplo z topných zdrojů šíří v místnosti nerovnoměrně. Má to logiku, protože radiátor je ploché těleso, postavené na výšku, a teplý vzduch stoupá kolmo vzhůru, takže nejdřív vyšplhá ke stropu, a odtud se pak začne šířit dál. Pouze malá část tepla sálá z radiátoru do strany, takže např. u okna, u radiátoru je teplo, zatímco na druhé straně místnosti je chladněji. U podlahového topení jsou topné hadice s ohřátou vodou nataženy obvykle po celé ploše místnosti, takže teplo odtud stoupá vzhůru rovnoměrněji. Máte pak pocit, že je vám teplo hlavně od nohou, a že vám klidně stačí místnost vytopit na 19 – 20 stupňů, namísto obvyklých 23 stupňů u radiátorů.

ventily topení

Že se nemusíte bát závady – také vám běhá pomyslný „mráz po zádech“, když si představíte, že po několika měsících, které uplynuly od pokládky podlahové krytiny, ji musíte celou vybourat, aby se odstranila závada na prasklém potrubí? Takto tomu skutečně mohlo být dříve, protože neexistoval způsob, jak zjistit přesný únik vody ze systému, a podlaha se musela bourat.

úspora za vytápění

Dnes se to už dělá jinak, přesné místo závady vám instalatéři v Praze zjistí pomocí poslechových tyčí https://www.na3d.cz/p/2448/sada-pojezdovych-tyci-rebel-ii Hykron nebo formovacím plynem, takže pak stačí jen odebrat malý kousek podlahy. Výhodné je to hlavně u kamenné či keramické dlažby, pokud si zachováte pár náhradních dlaždic či kamenného obkladu. Samozřejmě nejlepší řešení je koberec položený přímo na beton nebo litou podlahu, kterou opravíte mnohem snáz. Zjišťování úniku vody těmito metodami je možné využít i v případě závady radiátorů anebo vodovodních rozvodů v domě.

Published by:

Když potřebujete vypomáhat s nábytkem

Podnikání

Nábytek k našemu životu neodmyslitelně patří a stěží bychom si dokázali představit, že bychom oblečení skladovali v papírových krabicích, nebo jej měli vyskládané na podlaze pod postelí. Většina moderního nábytku se vyrábí jako stavebnicová skládačka, výjimkou jsou pouze sestavy či kusy zhotovované na zakázku, a tak musíme počítat s tím, že nám objednané stoly, skříně, postele či komody dovezou zabalené v papírových krabicích.

vestavěná skříň

Když si objednáte více kusů nábytku najednou, což není nic neobvyklého, například v situacích, kdy poptáváte kompletní vybavení ložnice a očekáváte, že půjde o jednotnou sestavu, zaplní se vám v předsíni vašeho bytu třeba dvacet kartonových krabic. A už jen ta představa, že to vše musíte vybalit, a že se na vás vyvalí hromada prkének a desek, je pro vás skličující. Kdo je kutil nebo zdatný řemeslník, co častěji pracuje s ručním nářadím, a je technický typ, pro takového člověka to bude spíše rutina, anebo jen trocha drobných nesnází, kdy se vyskytne při montáži nějaká složitější situace.

komoda <a href=http://www.info.cz/byznys/eshop-bibloo-zavadi-revolucni-sluzbu-objednane-obleceni-vam-priveze-domu-behem-dvou-hodin-20752.html v retro stylu“ data-rich-file-id=“111675″ src=“https://aridareal.cz/wp-content/uploads/furniture-6048139_640.jpg“>

Horší je to s lidmi, co se běžně montáží nábytku nezabývají, a je to pro ně něco nového, nová zkušenost. Tehdy vyvstává otázka, zda to zkusit na vlastní pěst, risknout to a předpokládat že to dokážu, anebo to raději přenechám odborníkům s vědomím, že objednaný nábytek bude po dokončení montáže vypadat přesně tak, jak jsme jej viděli vystavený v kamenné prodejně.

Pokud chcete riskovat, a nechcete objednávat stěhovací firmu stěhování v Liberci Stěhování Mamut, která za svou práci ručí, a je navíc pojištěná proti poškození či ztrátě vašich věcí, pak byste měli vědět následující:

  • Na poškozený nábytek při montáži se nevztahují reklamace, resp. dvouletá záruka.
  • Stačí jedna drobná chyba a provrtáte vrutem díly obráceně, což pak bude vidět.
  • Pokud některou z desek špatně uchopíte a přidržíte, může vám spadnout na zem a odlomit se.
  • Můžete při dotahování přetáhnout vrut tak, že se začne protáčet a spoj už nebude dostatečně pevný a bude se viklat.
  • Při dotahování vrutu příliš velkou silou se může zlomit a zůstane uvnitř dřevěné desky, odkud jej nepůjde nijak vyprostit. Spoj tak bude zcela nefunkční.

Published by:

Úspěch provozu e-shopu závisí i od toho, jak dobře jste viditelní

Podnikání

Chcete rozjet e-shop a být ve svém podnikání úspěšní? Pak byste měli být na Internetu také vidět.

Jak vás mají zákazníci najít, když nejste vidět

Internet je plný úskalí, rozporuplných a matoucích informací, ale také v něm můžete nalézt skutečné pozitivní hodnoty. Představte si, že prodáváte třeba produkty zdravé výživy nebo sportovní potřeby, s nimiž byste rádi nabídli lidem něco výjimečného, úžasného, perfektního, co je osloví, zlepší kvalitu života, a vám samozřejmě přinese obživu.

úspěšný e-shop

Máte skvělou vizi, dokážete si představit, jak budete zboží distribuovat a odebírat od výrobců, jak budete řešit reklamace, účetnictví a všechny další podrobnosti svého podnikání.

Rozjedete e-shop, ale nikdo o vás nebude vědět, ve vyhledávačích se budete nacházet někde v zadních pozicích, a nikdo se tudíž nedozví o tom, jak je ten váš podnikatelský záměr skvělý. Může být zkrátka naprosto úžasný, ale bez cílené reklamy to nepůjde. Nemáme na mysli reklamu vtíravou, co nalézají lidé v e-mailu nebo v poštovní schránce, kterou pak označují cedulkou „nevhazovat letáky“. Máme na mysli propracované SEO, systém, který vás posune vzhůru, a dá lidem vědět, že existujete.

prodej zboží na Internetu

Srovnávač cen zboží je důležitý pro mnoho klientů

Spousta zájemců o koupi výrobků či služeb na Internetu využívá cenové srovnávače. Existuje jich několik a všechny pracují na stejném principu – nabídnout lidem seznam firem či sdružení, které nabízí vyhledávaný produkt. Ve vyhledaných výsledcích se pak snadno orientuje, za jakou cenu kdo produkty či služby nabízí, a k porovnání je i cena za dopravu, balné, případně další kalkulovatelné položky. V krátkém čase si pak zákazník může najít nejlevnější zdroj a ušetřit tak i větší obnos.

Pro vás to znamená jediné – nechat si navrhnout prostřednictvím online marketingu v Hradci Králové takový e-shop, který bude ve zbožových srovnávačích zastoupený a viditelný.

Published by:

Na co si raději pozvěte stěhovací firmu

Automatická pračka – pamatujete se na komedii z roku 1976, s názvem „Zítra to roztočíme, drahoušku!“? V jedné scéně tam Luděk Sobota fiktivně vynáší do patra pavlačového domu automatickou pračku v kartonové krabici, a vykřikuje kolem, aby to sousedé dobře slyšeli, jak nese tu „americkou automatickou pračku“. Ve skutečnosti by to takto vůbec neprobíhalo, pračku by sám vůbec neunesl, protože váží přes půl metráku. Stěhování praček raději nechte na profesionálech, je to jedno z nejtěžších břemen v každém bytě.

automatická pračka

Koberec – kusový kobereček o rozměrech dva krát dva metry srolujete do malé roličky, popadnete do podpaží a vynesete z bytu sami. Ale co koberec v metráži, o rozměrech sedm krát pět metrů? Někdy vám dá zabrat i běžná metráž ve čtyřmetrové šíři, pokud je místnost delší, než pět metrů. U koberců je zásadní problém v tom, že je nemůžete jen tak zalomit do pravého úhlu a vynést ven, musíte je stěhovat rovné, jinak poškodíte jejich vlákna. Profesionálové už ví, jak si počínat u dlouhých koberců, je to poměrně namáhavé, zvláště tehdy, nosí-li se po schodech do vyšších pater. Tehdy se musí zdvihat nad hlavu a přenášet kolmo k zemi, a u těžkých koberců to vyžaduje značnou fyzickou sílu a obratnost.

pohovka v obýváku

Rozkládací pohovka – některé rozkládací pohovky mohou být nerozebíratelné, anebo pokud ano, je v nich soustava pružin a různých táhel, že byste měli značné problémy je správně sestavit. Proto je rozumnější pohovky stěhovat jako jeden kus. A teď si představte, že bydlíte na sídlišti v bytovém domě s osobním výtahem, a že se do něj pohovka nevejde. V prvním patře o nic nejde, ale ve třináctém už pořádně pocítíte na schodech její tíhu. Někteří lidé stěhování v Praze http://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/ tedy stěhování pohovky vůbec nezvládnou, protože jsou to poměrně těžké a objemné kusy nábytku a otáčet se s nimi na schodech je opravdu „zabíračka“.

Published by:

Nejlepší odpočinek po náročném dni!

Podnikání

Celodenní stres a pracovní shon většinu z nás večer při příchodu domů doslova přiková na gauč a s apatickým výrazem předstíráme, jak moc si užíváme pocit nic nedělání. Přesto v hloubi duše cítíme, že čas od času prostě potřebujeme něco víc. Pozornost a péči od svého partnera, či partnerky, cítit jak moc jsme důležití a hlavně jak moc jsme přitažlivý. Pocity, které i dlouhodobém vztahu leckdy vyprchají a intimní život se stává někdy až nudným a stereotypním.

erotika masaz

Proč si ale nedopřát co, po čem tělo i duše touží? Nevinná, intimní a inspirující erotická masáž. Internet je plný návodů na partnerské oživení intimního vztahu, ale málo platné, od pročítání inspirujících článků po realizaci nově nabytých erotických vědomostí, je leckdy dlouhá cesta. A přitom prožít nezapomenutelné chvíle v prostředí které přímo vybízí k rozvoji vašich intimních fantazií je doslova na dosah vašeho těla.

eroticka masaz

Matahari salon je podnik, který není obyčejným masážní salonem. Je to místo pro vaše touhy a potřeby, v nevinné společnosti nádherných, přenádherných dívek, které vám navodí dosud nepoznané pocity. Spojení klasické masáže, při které se vaše tělo uvolní a regeneruje, s erotickými doteky vašich intimních partií vás doslova vystřelí do jiné dimenze vnímání nejen vašich potřeb a snů. Ať už jde o pány či dámy, nebo o páry je přesně to místo kde se naučíte vnímat nejen vaše potřeby zcela jiným způsobem, ale své obohacení jistě rádi předáte vašemu partnerovi, či partnerce v soukromí domova s fanálem, jaký si erotická masáž jistě zaslouží. Erotická masáž je obohacení nejen vašeho vnímání sexu jako takového, ale dávka hormonů a chemických procesů, které se v těchto chvílí uvolňuje má blahodárný vliv na vaši psychickou pohodu a štěstí a dokonce na celé vaše tělo. A proč si tedy kousek štěstí nedopřát každý z nás?

Published by:

Legalizace a co z ní plyne


V Česku se také poslední dobou debatuje, hlavně se vzrůstající oblibou Pirátské strany, že by se snad legalizovaly lehké a přírodní drogy jako marihuana či hašiš. Inspirováno okolním světem, ještě máme v Česku příliš daleko k tomu, abychom se k něčemu jako legalizaci dostali. Přece jen ještě česká společnost většinová není tak srozuměna s marihuanou. Rozdělená společnost byla i v USA, protože ne všichni byli zrovna legalizací nadšeni, pojďme se tedy podívat, jaké pozitiva a negativa by potencionální legalizace přinesla.
konopný list 

Proč nelegalizovat

Droga je droga, a ani legalizace tohle nesmaže. Marihuana se na zdraví člověka podepíše, v jakém pozitivním a negativním měřítku, to se můžete dozvědět z tuny jiných článků, které obíhají internet. Legalizace drog sebou nese jistá rizika a případná omezení, neboť pokud by stát rozhodl pro legalizaci, museli by se případní obchodníci popasovat s velkým počtem regulací, které by stát uvalil na toto tržní odvětví. TO by samozřejmě vedlo k monopolizaci a také k nárůstu ceny, s tím, že původní záměr zadupání drogové ilegality by se minulo účinkem.
zelené konopí 

Proč legalizovat

Marihuana se již dnes hojně používá na nejrůznější mastičky apod., tudíž o jejím prospěšném účinku v masti či oleji nelze polemizovat, něco jiného je však konzumace marihuany v podobě kouření. Řada odborníků však tvrdí, že právě nadměrná konzumace marihuany má mnohem menší účinky na zdraví člověka než nadměrná konzumace alkoholu či cigaret. Legalizace by také, pokud by byla zvládnuta dobře, zamezila černému obchodu a přesunula by tak distribuci této drogy do obchodů a lékáren z ulice a ze škol, kde se nyní hojně vyskytuje. Stát by tak mohl lépe kontrolovat ty, kteří si ji kupují, a hlavně mohl by marihuanu danit. Daně by pak posloužili k posílení státního rozpočtu, a hlavně by se našly peníze pro léčbu těch závislostí na chemických a umělých drogách jako pervitin nebo heroin, což jsou v České republice nejužívanější drogy.
znak marihuany 
Česká společnost má ve zlozvyku zabalovat velké problémy a házet je za sebe, případně strhávat vinu pouze na něco, co s tím nemá co dělat. Valná většina lidí vidí lehké drogy jako něco naprosto zakázaného, potom ale jdou domů, dají si pár tablet aspirinu a zapijí to alkoholem na dobrou noc.

Published by:

Dávejte si při tvorbě reklamy pozor na tzv. upíří efekt

Je naprostou samozřejmostí, že také reklama je spojena s emocemi stejně jako celý lidský život. Aby tak byla reklama účinnější a zajímavější pro lidi, využívají se k tomu právě emoce. S jejich pomocí se firma snaží působit na city člověka a přesvědčit ho tak k nákupu. Dávejte si však pozor. Příliš mnoho emocí spíše škodí. Projeví se pak tzv. upíří efekt. Co to vlastně znamená?
Znamená to, že si lidé zapamatují reklamu především kvůli humoru či sexuální tematice, bohužel si však přípravek nespojí se značkou či produktem, který reklama propaguje.
změna emocí

Jaké druhy emocí se v reklamě mohou projevovat?

·         Humor – nejčastěji využívaný, přitahuje pozornost, vtip, originalita, nápaditost.
·         Erotika – rozptyluje pozornost od značky, je účinná pouze tehdy, má-li spojitost s výrobky.
·         Vřelost – příjemné pocity jako láska, přátelství, útulnost. Podporuje pozitivní postoj k reklamě, reagují na ně spíše ženy a empatičtí lidé.
·         Strach – upozorňuje na rizika, která může zákazník snížit tím, že si zakoupí výrobek (např. kampaň na očkování proti klíšťové encefalitidě). Typická rizika vzbuzující strach – fyzické, společenské, časové, riziko snížení výkonnosti, finanční riziko, riziko ztráty určité příležitosti.
·         Hudba – snaha zvýšit pozornost, vyvolat příjemnou náladu, pocit uvolnění. Někdy velká spojitost mezi hudbou a reklamou.
·         Drama – spoléhá na emoce, málo na logiku, vtahuje diváka do děje, musí mít vyprávění, zápletku a postavy.
·         Barvy – přitahují pozornost, slouží k identifikaci, vyvolávají emoce, umožňují snadnější vnímání, každá barva je spojována s něčím jiným.
V reklamě se objevuje většinou někdo, kdo potenciálním zákazníkům produkt nabízí nebo doporučuje. Je to tedy osoba podporující tvrzení ve prospěch zadavatele reklamy. Většinou je pak produkt s touto osobností nebo s tímto doporučovatelem spojován.
ručník na hlavě
O koho se konkrétně může jednat?
·         Odborníci (mají dostatek zkušeností k hodnocení produktu),
·         Slavné osobnosti (známé díky publicitě),
·         Tzv. Voice-over (vypůjčení známého hlasu),
·         Laičtí doporučovatelé (neznámí lidé, kteří v reklamách vystupují),
·         Animované reklamní postavičky,
·         Zvířata.

Published by:

Získat zákazníky je to nejtěžší

Začít podnikat je to nejsnadnější. Stačí si vyřídit jen živnostenský list. Sehnat peníze není také zas tak složité. Problém není sehnání peněz, ale především je zde riziko, že věřitel bude mít problémy splácet své pohledávky. Největší problém je získat zákazníky. V tomto ohledu jsou na tom dobře lidé extrovertní a komunikativní. Často stojí úspěch podnikání ani ne tak na profesní úrovni podnikatele, jako spíše na jeho komunikačních dovednostech. Je to velký talent a dar.
sedící mladík 

Získejte nové zákazníky

Naštěstí lze nalézt celou řadu způsobů, jak zákazníky získat a teď nemáme na mysli reklamu, která je nákladná a ne zase tak velmi efektivní.
·         Slevové portály–  Máte restauraci, hotel? Nabízíte masérské či kosmetické služby? Jste zdatný řemeslník? Většinou můžete své služby nabízet (samozřejmě se slevou) na Slevových portálech jako například Slevomat, Pepa, Slevmeto a dalších.
·         Dárkové poukazy– Můžete nabízet své služby také prostřednictvím dárkových poukazů. Je to určitě dobrou inspirací například pro lidi, kteří nevědí, jaké pořizovat dárky a peníze nechtějí dávat, aby je dotyčný nezneužil k nákupu ne zcela vhodných věcí.
ukazovat prstem
·         Využívejte sociální sítě– Facebook je skvělým prostorem, který můžete využívat k tomu, abyste jeho prostřednictvím informovali svůj okruh přátel se svými službami. Internet nabízí celou řadu příležitostí, jak si získat cestu k zákazníkům.
·         Zkuste poskytovat nadstandard– Dokažte ostatním, že nabízíte skutečně prvotřídní služby a nabídněte víc. Nevázejte se jen na vlastní činnost, ale nabídněte návazné služby druhých. Vypadá to jako malá bezvýznamná záležitost, ale zákazník ocení, když část jeho starostí převezmete na svá bedra.
·         Pořádejte různé kampaně, které zaujmou klientelu a rozšíří řady Vašich zákazníků –  Slevové akce, soutěže, nabídky zvýhodněných služeb a další.

Published by:

Šaty lehké jako vánek

Každá žena, která prožila dětství a dospívání v minulém režimu, si ráda zavzpomíná na chvíle, kdy se jí do rukou dostal jeden mimořádně oblíbený a těžko sehnatelný časopis, který ukrýval plno barevných obrázků mladých modelek v krásném oblečení. Tento časopis byl výjimečný v tom, že na většinu zobrazených modelů nabízel velice dobře vypracované střihy, a navíc vyobrazené pro více velikostí. V obchodech s oděvy to byla nouze s bídou a kdo neměl příbuzné v cizině nebo měnu pro nákup v Tuzexu, musel při nákupu oblečení dělat hodně kompromisů.

A tak se šikovné české dívky naučily šít.

letní šaty

Když si prohlédnete sortiment textilní galanterie na webových stránkách, zjistíte, že je tam dobře zásobené oddělení látek. Šatovky a polyesterové látky https://www.prima-obchod.cz/produkty/latky/satovky-a-polyesterove-latky tak mohou být pro vaše znovunalezené umění kouzlit s šicím strojem odrazovým můstkem pro vaši svobodomyslnou a originální tvorbu. Proč si nezkusit ušít lehké a nápadité šaty plné originálních vychytávek, když je tak snadné si obstarat krásnou látku a vše potřebné od nití po knoflíčky a spony či korálky na pásek na jednom místě. A když už se do toho dáte, potěšte i děti a domácí mazlíčky. Kreativita je kořením života a s šicím strojem a látkami za velice příznivé ceny můžete šít jako o závod. Určitě to bude zábavnější tvorba než výroba látkových roušek.

barevné šaty

U každé látky máte podrobně popsané, jaké složení má a jaké jsou její přednosti. Nemačkavé a vzdušné materiály určitě oceníte hlavně při balení kufrů na dovolenou a je jedno, že letos vynecháte Španělsko a pojedete jen na Lipno. I tam můžete vynést zajímavý model letních šatů, které dají vyniknout vaší postavě a opálení. Výhodou nákupu je i to, že nemusíte kupovat látku ve velkém množství a objednáte si právě tolik, kolik potřebujete. Nebojte se veselých barev a potisku. Léto je právě o radosti a živých barvách a dobře oblečená žena umí rozzářit celou místnost.

Published by:

Tvorba e-shopu Zlín

Máte webovou prezentaci, kde nabízíte své produkty? Nebo jste nad stránkami ještě ani nepřemýšleli a stále vkládáte svou víru do svých kamenných obchodů? V této době už je to celé tak trošku jinak. Žijeme totiž stále více v online světě, kde trávíme stále více času. A pokud si myslíte, že se to netýká Vás, je to samozřejmě možné, ale vezměte jed na to, že Vaši zákazníci to vidí jinak.
Vaši zákazníci jsou právě ti, na kterých záleží. Proto není od věci se zamyslet nad tím, co Vaši zákazníci dělají a jaké jsou jejich potřeby. Nakupování v obchodech totiž preferují stále více a více to přes internet. Je to totiž daleko pohodlnější, když si můžete koupit zboží přímo z pohodlí Vašeho domova. Na internetu ale nejste jediní, kteří takovou zvažují nebo ji už dávno zvážili a mají tak už svůj e-shop dávno na světě. Proto není radno brát takový krok na lehkou váhu. Na trhu je spousta konkurence, která se bude snažit vám znepříjemnit život tím, že bude přebírat Vaše zákazníky na svou stranu. Pro obchodování se svým zbožím na internetu je tedy velmi důležité, aby váš e-shop vynikl svou dokonalostí a originálností před konkurencí.

Tvroba_eshopu_Zlin

Potřebujete webové stránky, které budou šité přímo Vám na míru a zároveň stejně tak i Vašim zákazníkům. Stránky musí především působit důvěryhodně a bezpečně, musí zkrátka vyvolat v zákazníkovi jistotu, že nejde o žádný podvod a že dostane přesně to, za co zaplatí. Dále je nesmírně důležitý webdesign eshopu, který dokáže zaujmout a udržet návštěvníka webových stránek na našem eshopu. Tvorba eshopu Zlín mají právě takové zkušenosti s tvorbou eshopu, kterou potřebujete. Díky dlouholeté zkušenosti udrží návštěvníka webu na vašem e-shopu a intuitivně ho dovede až k samotné koupi vašeho zboží.

Tvroba_eshopu_Zlin_1

Bez eshopu se dnes neobejde opravdu nikdo. Čísla se čím dál více zvětšují ať už se jedná o celkový prodej zboží přes internet, o návštěvnost internetu, o dobu strávenou na internetu nebo o počet nově vytvořených e-shopů, vaší konkurenci, která se snaží předehnat vaši společnost a sebrat Vaše potencionální zákazníky… Tak nač dále čekat?

Published by: