Category Archives: Technika

Motýlí televizor s křídly

Technika

Výrobci se předhánějí, kdo poskytne věrnější obraz a kdo tenčí přístroj. Nyní se zdá, že jsou již v prvním případě na maximu a v druhém na minimu.
Na televizorech již prakticky není, co obrazově vylepšit, a když jsem posledně psal o televizoru, který se skutečně dá srolovat, netušil jsem, že přijde další pecka.
chlap u tv
Jak jsem zmínil, výrobci již obrazu nevěnují pozornost, ten je již dokonalý. A tak se vrhli na zvuk. Jenže vzniká problém, kam umístit reproduktory, když chceme mít tenkou televizi. Jistí firma to vyřešila s bravurou. Reproduktory nejsou nijak silné, tedy myslím na tloušťku, a neuhádnete, kam je výrobce umístil. Když tento přístroj spatříte poprvé, tak se podivíte, Neuvidíte klasickou obrazovku. Uvidíte jakési „lamely“, nebo něco co je hodně připomíná. A když televizor zapnete, začnou se tyto posunovat. Nyní vidíte, že to vlastně lamely nejsou a když se začnou z jedné dělat dvě, bude váš úžas stoupat. Ony jsou to vlastně dvě skříně na reproduktory. Když se otevřou úplně, zasunou se pod televizor, takže to vypadá jako jeho podstavec a nyní se rozsvítí obrazovka.
Aparát tedy v některých chvílích vypadá jako motýl, který roztahuje křídla, aby nachytal co nejvíce slunečních paprsků.
Bohužel, přístroj bude v prodeji až od letošního podzimu (2019), za pouhých 18 500. Ale eur.
křesílka pod okny
A kdo za tím stojí? Je to společnost z Dánska, Bang & Olufsen, kterou již známe díky její špičkovým audio výrobkům. Firma však pod značkou Beovision vyrábí i tyto stylové televizory.
V roztaženém, a nyní vlastně staženém soundbaru je nejeden tříkanálový měnič, a šasi je tvořeno hliníkem a dřevem. Bližší technickou specifikaci se mi nepodařilo nikde „vydolovat“. Ale jistě to celé bude na velmi vysoké úrovni. Tak si do podzimu koukejte naspořit. Popřípadě si pořiďte porcelánové prasátko a v určený čas hurá pro nový televizor.

Published by:

Stolní počítač nebo notebook?

Technika

Než si pořídíte stolní počítač či notebook, musíte si objasnit pár věcí a tou první je využití.

Využití
Rádi cestujete a jste jen občasný hráč počítačových her? A nebo jste jen obyčejný člověk, co počítačové hry ani nehraje, a počítač má jen k surfování po internetu nebo na maily? Tak to je pro vás jasný výběr notebook, který si můžete vzít kdykoliv a kamkoliv s sebou, do práce, za kamarády, nebo do kavárny. Naopak pokud počítač máte jen k hraní her a většinu času ho používáte doma, je pro vás stolní počítač tou pravou volbou.
Musíte si být jistí, k čemu, kdy a kde budete svůj počítač používat. Notebook je vhodný k častému přenášení mezi místy, ovšem není tak výkonný jako stolní počítač.
bílé monitory
Peníze
Mezi další důležitou věcí k ujasnění jsou finance, které hodláte investovat do svého nového stolního počítače nebo do svého nového notebooku. Notebooky jsou zpravidla dražší než stolní počítače, jelikož jsou menší a tudíž součásti do notebooku musí být menší také. V případě pořízení počítače nebo notebooku ke kancelářským účelům se u ceny notebooku nevyšplháte zase tak vysoko jako u ceny herního počítače nebo notebooku.

Další výhody a nevýhody
Stolní počítač – Mezi největší výhodu patří upgrade komponentů ve stolním počítači a možnost kdykoliv měnit obsah hardware počítače. Mezi další nespornou výhodu je nižší nákupní cena všech komponentů ke stolnímu počítači, taktéž větší výkon. Mezi nevýhody patří vyšší spotřeba elektrické energie. O hodně větší rozměry než u notebooku, nemožnost přenášení stolního počítače. Mezi další věc patří také závislost na stálé elektrické síti a poslední nutností u stolního počítače je dokoupení monitoru, klávesnice, myši, reproduktorů a mikrofonu atd…
pracovní prostor
Notebook – Je značně omezen v prostoru k ukládání komponentů, občas mývá problémy s chlazením a teplotou, což má dopad na celkový výkon notebooku. Další nevýhodou je nemožnost jakékoliv změny komponentů. Veliká výhoda je mobilita notebooku bez potřeby nabíječky a to díky baterii.

Published by: