Category Archives: Zdraví

Choďte nebo zemřete!

Zdraví

Chodit je přece tak přirozené!
Přesto více než chůze je populární jízda, a to nejlépe ve vlastním pohodlném automobilu. Stačí se podívat na řadu vozidel, ve kterých člověk raději stráví čas v ranní zácpě než by podniknul něco pro své zdraví. Potom dalších někdy i více než osm hodin strávených v zaměstnání vsedě u počítače a po návratu domů odpočinek v pohodlném křesle u televize – to je stále schéma nemalého počtu lidí. Většinu z nich přitom vůbec nenapadne, že absencí pohybu může jít doslova o zdraví i život.
 dvojice se psem
SEZENÍ PŘINÁŠÍ SMRT
Pohyb je život. Přestanete se pohybovat, přestáváte žít.
Nejhorší ze všeho je potom dlouhodobé sezení. Při něm prakticky vůbec nemohou být z těla odstraňovány škodlivé látky, protože svaly nejsou nijak zapojeny. Je proto nutné se nejméně každou půl hodinku zvednout, projít se a trochu svoje končetiny rozhýbat. Pohyb je důležitý pro člověka každého věku. To vidíme nejlépe u starších a starých lidí. Když se poddají svým zdravotním potížím a přestanou se úplně pohybovat, často jim to předčasně ukončí život. Proto by nikdy neměli navždy usednout do křesla, i když mají problémy a bolesti. Nakonec i lidé na vozíčku se musí věnovat fyzioterapii stejně jako dlouhodobě ležící pacienti, aby si svůj stav zlepšili nebo alespoň udrželi ten stávající.
sedět u tv
 
NEJLEVNĚJŠÍ LÉK NA ZDRAVÍ
Chodit nás nic nestojí.
Přitom to má lepší účinek než polykání haldy prášků, což nás určitě čeká, když se pohybovat nebudeme. I prostou chůzí ve svižném tempu se dá získat dobrá kondice.
fyzioterapie pro muže
•        Budete-li ignorovat výtah, přestanete se zadýchávat do schodů.
•        Vyšlápnete-li si do krásné přírody, dáte stop špatným myšlenkám a depresi.
•        Najdete-li si denně alespoň půl hodinky na ostřejší chůzi, předejdete bolení hlavy a dokonce i zabráníte rozvoji cukrovky.
•        Zvyknete-li si na pravidelný pohyb, nebudou se ucpávat vaše cévy a infarkt nebo mrtvice vás jen tak nedohoní.

Published by:

Nezdravá touha po dokonalosti

Zdraví

Mladí lidé to mají v dnešní době v jedné oblasti mnohem těžší nežli jejich rodiče a prarodiče. Zvláště mladé dívky jsou pod velkým tlakem. Stále se na ně hrnou požadavky v oblasti jejich postavy. A tak si dívka klade zcela nesmyslné otázky, které jsou ale pro ni samotnou životně důležité.
·        Mám prsa dostatečně velká?
·        Jsou moje rty oteklé tak akorát?
·        Nemám příliš velké pozadí?
socha v jezírku
A nakonec ji vyjde jedna jediná odpověď – „JSEM TLUSTÁ!“ A v tu chvíli je zaděláno na pořádný problém. Mozek se zachová naprosto nelogicky a začne dívku nabádat k tomu, aby nějaké to kilo rozhodně shodila. Postaví jí tak do cesty jednu ze tří možných nemocí, které mohou dívku potrápit tak, že může jít i o život.
MENTÁLNÍ ANOREXIE 
Jídlo se při této nemoci stává strašákem číslo jedna. Nemocný jídlo naprosto odmítá a sní například jen jedno jablko denně. Přesto pociťuje velké výčitky svědomí ze svého přejídání.
o   I když je za chvilku kost a kůže, stále na sobě vidí spousty kilogramů navíc.
o   Pokud se proces hubnutí nezastaví, hrozí dokonce i smrt.
Lékaři jsou přesvědčeni, že za touto nemocí mnohdy stojí snaha vypadat jako ta oživlá ramínka z módních přehlídek. Mentální anorexie je především nemocí dívek.
umělecké dílo

MENTÁLNÍ BULIMIE
I tato nemoc postihuje především slečny. Její projevy jsou rozděleny do dvou fází.
1)    Neodolatelná touha se najíst.
2)    Neodolatelná touha jídlo okamžitě vyndat ven.
Pomocníkem je vyzvracení nebo použití projímadla.
ZÁCHVATOVITÉ PŘEJÍDÁNÍ
Tato nemoc neútočí jen na dívky, ale také na mladé muže. Může se projevit i v dospělosti.
·        Postižený člověk řeší bezhlavým přejídáním stres, citové problémy nebo deprese.
·        Nejprve se člověk omezuje a pak do sebe naláduje zásoby na několik dnů.
Tady ale nepřicházejí výčitky svědomí v takové míře, že by se člověk potřeboval jídla okamžitě zbavit. A tak postupně přibývá na váze.

Published by:

Masáže nových rozměrů

Zdraví

Kdo z vás by netoužil po tom uvolnit se a nechat své tělo odpočinout tak, jak si to zaslouží? No samozřejmě, že všichni. Zcela jistě znáte masážní služby, které dopomáhají vašemu tělu k lepším pocitům a uvolnění svalstva. Znáte ale také jinou úroveň těchto masáží? Řeč je o erotických masážích, které poskytnou vašemu tělu nejen potřebné uvolnění, ale i rozkoš, touhu a opakované návraty za těmito službami.
voňavé oleje

Je nutné vysvětlit fakt, že erotické masáže nemají nic společného s poskytováním sexuálních služeb zákazníkům. Jedná se čistě o profesionální přístup!

Každý druh masáže nabízí jiné potěšení

Pro vaše chvíle s partnerem/partnerkou:

Zapojit do erotické masáže se můžete i se svou partnerkou, nebo partnerem. Jedná se o párovou masáž, která dokáže párům osvěžit jejich intimní život pořádnou dávkou nepoznaného vzrušení.
mokré hýždě

Masáž penisu:

Mužská část ocení neopakovatelný zážitek formou masáže jejich přirození. Hlavním cílem této masáže je poskytnout co nejdelší odstup od brzkého vyvrcholení, po kterém muži tak neskonale touží. Tím, že se orgasmus oddaluje na co nejpozději, znásobuje se jeho prožitek a finální efekt.

Každá masérka, na kterou po předchozí domluvě a rezervaci narazíte se zúčastňuje masáže zcela nahá. Masérka taktéž preferuje masáž tělo na tělo a k masáží využívá všechny částí svého těla.
nahý akt

Odhoďte zábrany a dopřejte si dokonalé blaho!

Většina lidí má předsudky a strach, vůbec se o možnosti nabízené erotickou masáží zajímat. Vlastní stud jim nedovolí zažít něco, co jim je doposud neznámé a tak nějak vzdálené. Ovšem ve skutečnosti takový druh masáží navštěvuje celé zastoupení mužů i žen. Dejte stopku svým zábranám a nechte splnit vašemu tělu tajné představy a touhy. Výsledek vás uchvátí a překvapí svým průběhem ale i závěrem, který bude více než uspokojující. Žijete jen jeden život a proto se nenechte připravit o tento druh rozkoše, který za to stojí po všech stránkách!

Published by:

Alternativa jednorázových rukavic i pro alergiky

Zdraví

Jednorázové rukavice jsou nejen pro alergiky tou nejlepší a nejideálnější volbou. Používají je dokonce i doktoři. Jsou totiž velmi hygienické.

Kromě toho pomáhají ochraňovat ruce před různými chemikáliemi, nákazami, barvami a mnohými dalšími nepříznivými vlivy, kterých existuje opravdu velká spousta.

Některým ale mohou způsobovat alergie. Proto existuje několik druhů a typů těchto rukavic. Každý je schopný zjistit, které jsou pro něj ty nejlepší. Liší se nejen vlastnostmi, ale i použitým materiálem.
lékařka s rukavicemi

Nejpoužívanější jsou ty latexové. Latex je totiž přírodní produkt, který se získává z kaučukovníku. Latexové rukavice se provádí ve dvou provedeních a to bez pudru

a s pudrem. Obecně latexové rukavice zajišťují ochranu proti mikroorganismům a jsou hlavně elastické a příjemné na nošení. Mají opravdu skvělou odolnost vůči kyselinám.
modré rukavice

Latexové rukavice bez pudru snižují možnost infekce. Doporučují se hlavně osobám, které mají nějakou alergii nebo trpí podrážděním.

Latexové rukavice s pudrem mají tu výhodu, že se dobře navlékají i v letním období, kdy se naše ruce mohou potit.

Dále existují ještě rukavice z vinylu nebo nitrilu. Ty vinylové můžete znát jako PVC.

Jak všichni víme PVC je původně velmi pevné a tvrdé, ale použitím různých změkčovadel může dosáhnout až takových vlastností, že jej můžete využít i na rukavice. Jejich nevýhoda je asi taková, že jsou méně pružné než nitrilové nebo latexové rukavice.


Co se týká nitrilu, ten je hlavně na bázi minerálních olejů. Obrovská výhoda je v tom, že nezpůsobuje žádné nevhodné a nepříznivé reakce. Má větší odolnost než latex a je i více odolný proti protržení.


Opravdu si každý vybere a rozhodně je z čeho vybírat. Musíte ale hodně zkoušet než narazíte na ty pravé pro vás. Ale nebojte, jednou najdete ty správné. Je důležité ale myslet na to, že je dobré všechny rukavice využívat pouze krátkou dobu. Nejlépe opravdu na jedno použití.

Published by:

Nehrajte si s bronchitidou

Zdraví

Bronchitida, nebo-li zánět průdušek je nemoc, která postihuje dolní dýchací cesty, které vedou do plic. Bronchitida se objevuje buď v akutní, nebo chronické formě. Jde o infekční onemocnění, které může být hodně nepříjemné. A pacienta dokáže pořádně potrápit.
Bronchitidu způsobuje předchozí nachlazení. Příčinou jsou různé přechozené virózy. Nebo onemocnění, které není dostatečně vyléčeno. Bronchitida je nemoc, která vyžaduje důslednou léčbu. K lékaři jděte hned, když začnete mít zdravotní potíže.

potraviny

Kašel, horečka a bolest

Akutní forma bronchitidy se projevuje suchým kašlem, bolestí na prsou a bolestí v krční jamce. Pacient mívá většinou horečky, trápí ho velká únava, vysílení organismu, bolesti svalů, kloubů a dušnost. V takové chvíli je opravdu důležité, vyhledat lékařskou pomoc.
Při chronické bronchitidě, přetrvává kašel několik měsíců. Pacient vykašlává husté hleny. Kašel  může na nějakou dobu ustat. Po nějaké době, se onemocnění opět vrátí. Potom mívá ještě horší průběh.

čaj

Pozor na mléko

Pacient by měl, v průběhu léčení bronchitidy, zachovávat klid. Nejlepší je zůstat v teple na lůžku a přijímat dostatek tekutin. Pacientovi se podávají léky, které napomáhají s vykašláváním hlenů. Na noc je vhodné podávat léky, které obsahují složky, které kašel zklidňují.  
V případě, že jde o bakteriální bronchitidu, je nutná léčba antibiotiky. O tom, zda je léčba antibiotiky vhodná, vždy rozhoduje lékař. V případě onemocnění zánětem průdušek, se nedoporučuje konzumace mléka a mléčných výrobku. Mléko podporuje tvorbu hlenů. A to by nemocnému ještě více přitížilo.  

horečka

Stojí za vyzkoušení:

Zábaly– nejlepší jsou ty, které prohřívají.
Čaje, sirupy a bonbony s obsahem bylin – s obsahem jitrocele, lípy, mateřídoušky, anýzem a lékořicí. Usnadní vykašlávání hlenu.
Echinaceatřapatka nachová – je výborná na zvýšení obranyschopnosti organismu. Vyzkoušejte třeba kapky.
Eukalypt – do aromalampy dejte eukalyptový olejíček, který ulehčí dýchání.

Published by:

Jak vyzrát nad vysokým cholesterolem

Zdraví

Cholesterol je látka, kterou vyrábí naše tělo. Ta je nezbytná pro správné fungování lidského organismu, pokud je jí ale přespříliš, našemu organismu škodí. Cholesterol se tvoří v játrech, a hraje důležitou roli při mnoha tělesných funkcích, jako například při tvorbě buněčných membrán a důležitých hormonů, podílí se na stavbě buněk, tvorbě vitamínu D, na produkci stresového hormonu i pohlavních hormonů. Dvě třetiny cholesterolu vznikají přímo v těle, jednu třetinu pak přijímáte v potravě.
blonďatá cyklistka
Příčiny vysokého cholesterolu:
·         Nedodržování zdravého životního stylu.
·         Minimum denního pohybu.
·         Špatná příprava jídel.
·         Konzumace alkoholu.

Proč je vysoký cholesterol nebezpečný?
Přebytečný cholesterol se usazuje v cévních stěnách, což má za následek vznik infarktu či mrtvice, a ti jsou častou příčinou úmrtí. Představuje také jeden z nejrizikovějších faktorů aterosklerózy či nedokrevnosti dolních končetin.
přeplněný hamburger
Prevence
V Čechách si lidé moc nelámou hlavu s preventivními prohlídkami, a ani se přespříliš nezaměřují na zdraví životní styl, což je velká škoda, protože by to mnohým zabránilo vzniku zdravotních potíží. Vysoký cholesterol totiž nijak nebolí, a tak prvním signálem, že něco není v pořádku, bývá až infarkt.
Ovšem pokud se rozhodnete změnit životní styl, abyste se vyvarovali přílišnému cholesterolu, uvidíte, že pozitivní výsledky se vám projeví velmi brzy.
příprava vajec
Jak snížit vysoký cholesterol:
·         Snížit příjem tučných a smažených jídel, hlídat si váhu, a v případě obezity si nechat navrhnout jídelníček od dietologa.
·         Tuky přijímat raději ty rostlinné či rybí.
·         Stravovat se pravidelně.
·         Zvýšit příjem vlákniny. Ta je obsažena především v zelenině a ovoci.
·         Snížit příjem alkoholu nebo ho raději vyloučit úplně.
·         Omezit příjem soli.
·         Zvýšit pohybovou aktivitu, začít cvičit, běhat, plavat, nebo alespoň rychle chodit minimálně třicet minut denně.

Published by:

Nečekaný návštěvník

Zdraví

To, že děti chodí domů s různými problémy, na to si každý rodič zvykne, není snad den, kdy by nemusel něco řešit. Ale opravdovým průšvihem, pokud se dítě pohybuje ve větším kolektivu, může být to, že si domů přinese nechtěného a neodbytného spolubydlícího.
Ač se to zdá v současné době, kdy jsou děti k hygieně vychovávány již od malička, stane se, že se jim ve vlasech usídlí vši. A věřte, že to nemusí být vaše vina, i když se snažíte sebevíc dbát na hygienu a pravidelné mytí celého těla a vlasů. Prostě vši byly, jsou a budou. Ale máme naštěstí prostředky, jak s těmito otravnými parazity zatočit .
obrázek vši

První, čeho si u svého dítěte všimnete, je časté škrábání na hlavě, špatné spaní a celkově ne příliš dobrá nálada. Vlasy ihned důkladně prohlédněte. Vši jsou nejaktivnější ve večerních hodinách. Pokud si nejste zcela jisti, vezměte si na pomoc lupu, nečekaní hosté mohou být dospělí jedinci i larvy. Tento nepříjemný tvoreček je velký tak čtyři milimetry.
Se zásahem v žádném případě neotálejte, aby se vši nepřenesly na další členy rodiny. V lékárně zakoupíte prostředky určené ke zbavení se tohoto obtížného parazita, před samotným použitím pečlivě nastudujte všechny přiložené pokyny, celková doba léčby je přibližně kolem týdne, pro jistotu tento proces zopakujte, aby byly zničeny nejen vši, ale i hnidy.
chlapec a děvče
Hnidy musíte odstranit pokud možno všechny, protože se může stát, že některá přeci jen přežije. Použijte hřeben speciálně k tomu určený a vlasy nejprve namokřete, ideální je použít na ně ocet, pod hlavu dejte obyčejný papír, na kterém uvidíte vyčesané parazity. Problematické to může být u holčiček s dlouhými vlasy, pokud to nechcete řešit ihned radikálním sestřihem, odstranění bude náročnější a jednotlivé prameny musíte pečlivě prohlédnout a případné nevyčesané hnidy stáhnout nehtem. Konečného výsledku dosáhnete trpělivostí a pečlivostí.

Published by:

Detoxikace jater

Zdraví

V současné době je mezi mnoha ženami rozšířen zdravý životní styl a to hned ze dvou důvodů. Prvním důvodem je hubnutí a druhým důvodem je péče o naše tělo.
Zdravá životospráva je hlavním faktorem hubnutí. Bez zdravé stravy hubnout zkrátka nejde. Každá žena chce být krásná a žádná žena není spokojena se svou postavou (a to ani ta, která má nejkrásnější postavu na světě).
nápoj na detox.jpg
V současné době je velkým trendem péče o naše tělo. Jak se říká, moje tělo, můj chrám- tímto se mnoho moderních žen dnešní doby řídí.
Aby náš organismus fungoval tak, jak by měl, je potřeba ho detoxikovat a čistit, a to v pravidelných časových intervalech. Existuje mnoho způsobů, kterými lze detoxikovat tělo od jedovatých splodin metabolismu. Existují například detoxikační náplasti, které se nalepí na chodidlo a nechají se tam přes noc. Podle všeho by měly tyto náplasti zbavit naše tělo toxinů. Zní to velice lákavě, ale podle recenzí to bohužel moc nefunguje a je to pouze reklamní trik, kterým získat peníze od potenciálních zákazníků.
Velice rozšířený je také den bez jídla, během kterého se pije pouze čistá voda. Nevýhodou této metody je to, že to není zrovna efektivní například při hubnutí, protože druhý den po dnu bez jídla sníte vše, co najdete.
Jedním z efektivních způsobů detoxikace našich jater (které jsou velice podstatným orgánem v našem těle, ale jsou často podceňovaná) je přípravek Liv 52 (lze užívat i jen jako prevenci). Játra plní mnoho životních funkcí- například jsou velice důležité pro termoregulaci našeho těla.
anatomie těl.jpg
Závěrem napíši jen t, že by se měla každá žena i každý muž starat o své tělo tak, jak nejlíp jen může. Čím lépe se budeme o naše tělo starat, tím méně zdravotních komplikací budeme mít například ve stáří. Péče o tělo a zdravou životosprávu se může stát i jednou z vašich životních zálib a vášní.

Published by:

Nenechte si úzkost přerůst přes hlavu

Zdraví


Život přináší tolik různých složitých situací, že vyhnout se v něm úzkostije téměř nemožné. Málokdo je asi tak otrlý, aby nikdy nepocítil při určitých situacích nejistotu, nepříjemné obavy, napětí až strach. Ale co s tím, když je úzkosti příliš, je až nereálná, ale nemůžeme se jí zbavit. Navíc nás tyto stavy přepadají v těch nejméně vhodných okamžicích. Je tu sice možnost naučit se uvolnit, úzkostné myšlenky a stavy ovládat. Ne vždy je to však možné, ne každý to dokáže.
úzkost a stres.jpg
Přesto tu jsou určité možnosti první pomoci, kterými lze odvrátit nebezpečí panické reakce:

·         Lidé, které úzkost často přepadá, si určitě všimli, že když se soustředí na určitou činnost, úzkost pomalu zmizí. Začnou hrát hru na mobilu, když se jich zmocňuje panika při čekání u lékaře. Ženy se uklidňují pletením, nějakou tvořivou činností, jiní si třeba v dopravní zácpě, kde se úzkost snadno dostaví, začnou zpívat. Někoho přejde úzkost, když je nucen řešit nějakou neodkladnou záležitost nebo když změní prostředí.

·         Proti nástupu paniky je tu další stará metoda, která téměř vždy pomůže a poradí vám ji i lékař ze záchranné služby, než má možnost, se k vám dostat. Když začnete mít strach o svůj život, myslíte si, že se už nenadechnete, máte pocit, že každou chvíli omdlíte – dýchejte několik vteřin do papírového pytlíku. Bušení srdce a motání hlavy, způsobené hyperventilací, tak rychle odezní, protože se upraví koncentrace kysličníku uhličitého.
vyděšená žena.jpg 
Lékům se nebraňte

Neustálé prožívání chronické úzkosti může být značně vyčerpávající. Je třeba si uvědomit, že nejde o pouhou nervozitu, je tu nebezpečí panických atak, které přicházejí nečekaně a dokáží člověka přivést až k ošklivým depresím. Je třeba se léčit, protože stav se může nenápadně zhoršovat. Vyhledat odbornou pomoc není žádná ostuda a po lécích se vám výrazně uleví.

Published by:

Různé rozměry

Zdraví

Vaše dítko čekají velké narozeniny a vy chcete udělat radost nejen svému potomkovi, ale také všem dětem na dětské oslavě? Nevíte, jaký dárek by mohl všechno tohle splnit? My pro vás máme nabídku skutečně kvalitních dětských trampolín s velice praktickou ochrannou sítí https://www.goodjump.cz/detska-trampolina-s-ochrannou-siti, díky které budou všechny dovádějící děti v naprostém bezpečí před nebezpečným a bolestivým pádem dolů na zem. Nemusíte tak mít obavu a můžete děti nechat skákat přesně podle jejich libosti, aby se dostatečně vydováděly a večer byly příjemně unavené.

konstrukce náčiní

Líbivá barevná provedení

Pro děvče nebo děvčata můžete zvolit třeba pěknou červenou trampolínu, pro chlapce zase například modrou nebo zelenou. Trampolínu navíc můžete umístit na jakýkoliv rovný povrch, ať už na zahradu nebo třeba na terasu.

tři děti

Vždy bude po ruce, když děti vyběhnou ven a hned si můžou užít spoustu zábavy při poskakování, které je pro ně navíc také zdravým cvičením. Nosnost je dostatečná a samozřejmě mají všechny naše trampolíny veškeré certifikáty bezpečnosti, takže si můžete být jisti tím, že nic neriskujete, pokud si jednu z nich objednáte domů.

Výhodné ceny, vysoká kvalita

Nemusíte se bát, že by vás pořízení tohoto skvělého produktu, který jistě potěší nejedno dětské srdíčko, nějak zruinovalo, nabízíme vám velice výhodné ceny, vzhledem ke kvalitě, kterou se naše zboží těší. Navíc pokud využijete naší nabídky, máte veškerou dopravu zdarma přímo tam, kam si určíte.

skotačení na trampolíně

Vy si tedy jen vyberete ten pravý produkt a vyčkáte na něj v pohodlí vašeho domova. Sestavené jednotlivých dílů je velice snadné a s praktickým přehledným návodem to jistě zvládne i člověk, který se necítí být zrovna technický typ. Navíc je všechno skvěle navrženo, aby do sebe snadno pasovalo a přece se nic nemohlo uvolnit během dětského skotačení.

Published by: