Motýlí televizor s křídly

Technika

Výrobci se předhánějí, kdo poskytne věrnější obraz a kdo tenčí přístroj. Nyní se zdá, že jsou již v prvním případě na maximu a v druhém na minimu.
Na televizorech již prakticky není, co obrazově vylepšit, a když jsem posledně psal o televizoru, který se skutečně dá srolovat, netušil jsem, že přijde další pecka.
chlap u tv
Jak jsem zmínil, výrobci již obrazu nevěnují pozornost, ten je již dokonalý. A tak se vrhli na zvuk. Jenže vzniká problém, kam umístit reproduktory, když chceme mít tenkou televizi. Jistí firma to vyřešila s bravurou. Reproduktory nejsou nijak silné, tedy myslím na tloušťku, a neuhádnete, kam je výrobce umístil. Když tento přístroj spatříte poprvé, tak se podivíte, Neuvidíte klasickou obrazovku. Uvidíte jakési „lamely“, nebo něco co je hodně připomíná. A když televizor zapnete, začnou se tyto posunovat. Nyní vidíte, že to vlastně lamely nejsou a když se začnou z jedné dělat dvě, bude váš úžas stoupat. Ony jsou to vlastně dvě skříně na reproduktory. Když se otevřou úplně, zasunou se pod televizor, takže to vypadá jako jeho podstavec a nyní se rozsvítí obrazovka.
Aparát tedy v některých chvílích vypadá jako motýl, který roztahuje křídla, aby nachytal co nejvíce slunečních paprsků.
Bohužel, přístroj bude v prodeji až od letošního podzimu (2019), za pouhých 18 500. Ale eur.
křesílka pod okny
A kdo za tím stojí? Je to společnost z Dánska, Bang & Olufsen, kterou již známe díky její špičkovým audio výrobkům. Firma však pod značkou Beovision vyrábí i tyto stylové televizory.
V roztaženém, a nyní vlastně staženém soundbaru je nejeden tříkanálový měnič, a šasi je tvořeno hliníkem a dřevem. Bližší technickou specifikaci se mi nepodařilo nikde „vydolovat“. Ale jistě to celé bude na velmi vysoké úrovni. Tak si do podzimu koukejte naspořit. Popřípadě si pořiďte porcelánové prasátko a v určený čas hurá pro nový televizor.