Tropická vedra versus bazén

Podnikání


Znáte Marockou mátu? Je to odrůda máty, příbuzná známé Máty peprné, která je ovšem sladší a příjemnější na popíjení. Máta má poměrně silný ochlazující účinek na organismus a Maroko je zemí, kde letní teploty stoupají vysoko nad tropickou třicítku téměř každý den. Mátový čaj proslavili zejména obyvatelé pouště Touaregové, kteří ji pijí silně oslazenou, aby zároveň dodávala energii a byla lépe stravitelná.

bazén na zahradě

Lidé žijící v poušti nemají tolik možností, jako my – za letního vedra si hupsnout na zahradě do malého bazénu do země a přečkat v něm to nejobtížnější období. Kdo má tedy na zahradě bazén, nemusí v podstatě ani vařit mátový čaj, a může si jej dopřát jen tak pro potěšení třeba v čajovně.

Zahradní bazény jsou tou nejlepší formou, jak si užít léto v plné síle. Nemusíte docházet na městské koupaliště, kde jsou stovky lidí, někdy doslova hlava na hlavě, a koupání je spíše masakr, než koupel. Toto si můžete odpustit a užít si mnohem lepší relax na zahradě, a co víc – pozvěte si na návštěvu přátele, co také nemají rádi davová šílenství na plovárnách a rádi si užijí poklidnou atmosféru u vás doma.

žena u bazénu

Vyplatí se pro takový okamžik připravit malé občerstvení, například obložené chlebíčky, vanilkový pudink, zmrzlinový pohár, zeleninový salát, pomerančový džus či náhražku kávy bez kofeinu Meltu, která je zdravější a lépe osvěží.

Zahradu lze také využít i pro večerní siestu, perfektně k bazénu zapadne barevné osvětlení a za letního teplého večera tu může přijít vhod promítání nějaké starší české komedie. Projektory s LED diodovými žárovkami jsou dnes cenově dostupné a namísto promítacího plátna poslouží bílá domovní fasáda. A možná, že se vám ani nebude chtít jít brzy spát, tak si v bazénu můžete užít partnerské masáže, anebo se pod vodou vášnivě milovat. Prostředí tu bývá pro intimní hrátky naprosto ideální.