Alternativa jednorázových rukavic i pro alergiky

Zdraví

Jednorázové rukavice jsou nejen pro alergiky tou nejlepší a nejideálnější volbou. Používají je dokonce i doktoři. Jsou totiž velmi hygienické.

Kromě toho pomáhají ochraňovat ruce před různými chemikáliemi, nákazami, barvami a mnohými dalšími nepříznivými vlivy, kterých existuje opravdu velká spousta.

Některým ale mohou způsobovat alergie. Proto existuje několik druhů a typů těchto rukavic. Každý je schopný zjistit, které jsou pro něj ty nejlepší. Liší se nejen vlastnostmi, ale i použitým materiálem.
lékařka s rukavicemi

Nejpoužívanější jsou ty latexové. Latex je totiž přírodní produkt, který se získává z kaučukovníku. Latexové rukavice se provádí ve dvou provedeních a to bez pudru

a s pudrem. Obecně latexové rukavice zajišťují ochranu proti mikroorganismům a jsou hlavně elastické a příjemné na nošení. Mají opravdu skvělou odolnost vůči kyselinám.
modré rukavice

Latexové rukavice bez pudru snižují možnost infekce. Doporučují se hlavně osobám, které mají nějakou alergii nebo trpí podrážděním.

Latexové rukavice s pudrem mají tu výhodu, že se dobře navlékají i v letním období, kdy se naše ruce mohou potit.

Dále existují ještě rukavice z vinylu nebo nitrilu. Ty vinylové můžete znát jako PVC.

Jak všichni víme PVC je původně velmi pevné a tvrdé, ale použitím různých změkčovadel může dosáhnout až takových vlastností, že jej můžete využít i na rukavice. Jejich nevýhoda je asi taková, že jsou méně pružné než nitrilové nebo latexové rukavice.


Co se týká nitrilu, ten je hlavně na bázi minerálních olejů. Obrovská výhoda je v tom, že nezpůsobuje žádné nevhodné a nepříznivé reakce. Má větší odolnost než latex a je i více odolný proti protržení.


Opravdu si každý vybere a rozhodně je z čeho vybírat. Musíte ale hodně zkoušet než narazíte na ty pravé pro vás. Ale nebojte, jednou najdete ty správné. Je důležité ale myslet na to, že je dobré všechny rukavice využívat pouze krátkou dobu. Nejlépe opravdu na jedno použití.