Nečekaný návštěvník

Zdraví

To, že děti chodí domů s různými problémy, na to si každý rodič zvykne, není snad den, kdy by nemusel něco řešit. Ale opravdovým průšvihem, pokud se dítě pohybuje ve větším kolektivu, může být to, že si domů přinese nechtěného a neodbytného spolubydlícího.
Ač se to zdá v současné době, kdy jsou děti k hygieně vychovávány již od malička, stane se, že se jim ve vlasech usídlí vši. A věřte, že to nemusí být vaše vina, i když se snažíte sebevíc dbát na hygienu a pravidelné mytí celého těla a vlasů. Prostě vši byly, jsou a budou. Ale máme naštěstí prostředky, jak s těmito otravnými parazity zatočit .
obrázek vši

První, čeho si u svého dítěte všimnete, je časté škrábání na hlavě, špatné spaní a celkově ne příliš dobrá nálada. Vlasy ihned důkladně prohlédněte. Vši jsou nejaktivnější ve večerních hodinách. Pokud si nejste zcela jisti, vezměte si na pomoc lupu, nečekaní hosté mohou být dospělí jedinci i larvy. Tento nepříjemný tvoreček je velký tak čtyři milimetry.
Se zásahem v žádném případě neotálejte, aby se vši nepřenesly na další členy rodiny. V lékárně zakoupíte prostředky určené ke zbavení se tohoto obtížného parazita, před samotným použitím pečlivě nastudujte všechny přiložené pokyny, celková doba léčby je přibližně kolem týdne, pro jistotu tento proces zopakujte, aby byly zničeny nejen vši, ale i hnidy.
chlapec a děvče
Hnidy musíte odstranit pokud možno všechny, protože se může stát, že některá přeci jen přežije. Použijte hřeben speciálně k tomu určený a vlasy nejprve namokřete, ideální je použít na ně ocet, pod hlavu dejte obyčejný papír, na kterém uvidíte vyčesané parazity. Problematické to může být u holčiček s dlouhými vlasy, pokud to nechcete řešit ihned radikálním sestřihem, odstranění bude náročnější a jednotlivé prameny musíte pečlivě prohlédnout a případné nevyčesané hnidy stáhnout nehtem. Konečného výsledku dosáhnete trpělivostí a pečlivostí.