Nehrajte si s bronchitidou

Zdraví

Bronchitida, nebo-li zánět průdušek je nemoc, která postihuje dolní dýchací cesty, které vedou do plic. Bronchitida se objevuje buď v akutní, nebo chronické formě. Jde o infekční onemocnění, které může být hodně nepříjemné. A pacienta dokáže pořádně potrápit.
Bronchitidu způsobuje předchozí nachlazení. Příčinou jsou různé přechozené virózy. Nebo onemocnění, které není dostatečně vyléčeno. Bronchitida je nemoc, která vyžaduje důslednou léčbu. K lékaři jděte hned, když začnete mít zdravotní potíže.

potraviny

Kašel, horečka a bolest

Akutní forma bronchitidy se projevuje suchým kašlem, bolestí na prsou a bolestí v krční jamce. Pacient mívá většinou horečky, trápí ho velká únava, vysílení organismu, bolesti svalů, kloubů a dušnost. V takové chvíli je opravdu důležité, vyhledat lékařskou pomoc.
Při chronické bronchitidě, přetrvává kašel několik měsíců. Pacient vykašlává husté hleny. Kašel  může na nějakou dobu ustat. Po nějaké době, se onemocnění opět vrátí. Potom mívá ještě horší průběh.

čaj

Pozor na mléko

Pacient by měl, v průběhu léčení bronchitidy, zachovávat klid. Nejlepší je zůstat v teple na lůžku a přijímat dostatek tekutin. Pacientovi se podávají léky, které napomáhají s vykašláváním hlenů. Na noc je vhodné podávat léky, které obsahují složky, které kašel zklidňují.  
V případě, že jde o bakteriální bronchitidu, je nutná léčba antibiotiky. O tom, zda je léčba antibiotiky vhodná, vždy rozhoduje lékař. V případě onemocnění zánětem průdušek, se nedoporučuje konzumace mléka a mléčných výrobku. Mléko podporuje tvorbu hlenů. A to by nemocnému ještě více přitížilo.  

horečka

Stojí za vyzkoušení:

Zábaly– nejlepší jsou ty, které prohřívají.
Čaje, sirupy a bonbony s obsahem bylin – s obsahem jitrocele, lípy, mateřídoušky, anýzem a lékořicí. Usnadní vykašlávání hlenu.
Echinaceatřapatka nachová – je výborná na zvýšení obranyschopnosti organismu. Vyzkoušejte třeba kapky.
Eukalypt – do aromalampy dejte eukalyptový olejíček, který ulehčí dýchání.