Nenechte si úzkost přerůst přes hlavu

Zdraví


Život přináší tolik různých složitých situací, že vyhnout se v něm úzkostije téměř nemožné. Málokdo je asi tak otrlý, aby nikdy nepocítil při určitých situacích nejistotu, nepříjemné obavy, napětí až strach. Ale co s tím, když je úzkosti příliš, je až nereálná, ale nemůžeme se jí zbavit. Navíc nás tyto stavy přepadají v těch nejméně vhodných okamžicích. Je tu sice možnost naučit se uvolnit, úzkostné myšlenky a stavy ovládat. Ne vždy je to však možné, ne každý to dokáže.
úzkost a stres.jpg
Přesto tu jsou určité možnosti první pomoci, kterými lze odvrátit nebezpečí panické reakce:

·         Lidé, které úzkost často přepadá, si určitě všimli, že když se soustředí na určitou činnost, úzkost pomalu zmizí. Začnou hrát hru na mobilu, když se jich zmocňuje panika při čekání u lékaře. Ženy se uklidňují pletením, nějakou tvořivou činností, jiní si třeba v dopravní zácpě, kde se úzkost snadno dostaví, začnou zpívat. Někoho přejde úzkost, když je nucen řešit nějakou neodkladnou záležitost nebo když změní prostředí.

·         Proti nástupu paniky je tu další stará metoda, která téměř vždy pomůže a poradí vám ji i lékař ze záchranné služby, než má možnost, se k vám dostat. Když začnete mít strach o svůj život, myslíte si, že se už nenadechnete, máte pocit, že každou chvíli omdlíte – dýchejte několik vteřin do papírového pytlíku. Bušení srdce a motání hlavy, způsobené hyperventilací, tak rychle odezní, protože se upraví koncentrace kysličníku uhličitého.
vyděšená žena.jpg 
Lékům se nebraňte

Neustálé prožívání chronické úzkosti může být značně vyčerpávající. Je třeba si uvědomit, že nejde o pouhou nervozitu, je tu nebezpečí panických atak, které přicházejí nečekaně a dokáží člověka přivést až k ošklivým depresím. Je třeba se léčit, protože stav se může nenápadně zhoršovat. Vyhledat odbornou pomoc není žádná ostuda a po lécích se vám výrazně uleví.