Klidný život se sousedy?

Dům a byt

Můžeme si vybrat, do jakého domu se nastěhujeme, který byt si zakoupíme, ale sousedy – ty si nevybíráme. Stávají se součástí našeho života ať chceme nebo nechceme.Někteří z nás jsou za sousedy rádi, protože v nich našli přátele. Navzájem si hlídají děti, navštěvují se a pomáhají si v nepříznivých situacích. To je ideální situace, kterou si přeje každý z nás. Ale co když jsou sousedé bezohlední, agresivní a navíc hluční?
 šedý panelák
Můj dům, můj hrad
Je snad přirozené, že si ve svém domě či bytě chcete dělat vše po svém.Nechcete být neustále sledováni. Jenže sousedé o vás ví všechno. Kdy vám přivezli nový nábytek, kdy jste měli jakou návštěvu a jelikož zvláště panelákové zdi jsou tenké, ví vlastně o všem, co se u vás děje. Když vám to vadí, nemáte bydlet v paneláku. Již mnoho lidí vzdalo tento způsob bydlení jen kvůli nemožnosti vyjít se sousedy, aby zjistili, že v rodinném domě to není o mnoho lepší. Zde se přidává ještě hluk sekaček a motorových pil nebo spor kvůli shnilým jablkům, padajícím do vaší zahrady.
 
Tichý byt a čistý vzduch
Tyhle dvě věci se zdají být samozřejmostí. Ovšem lidé si dlouho do noci pouštějí televizi, vodí si hlučné návštěvy nebo mají v bytě hlasitého psa. Vy však pracujete doma a potřebujete na práci klid, nehledě na to, že vaše malé dítě nemůže po obědě spát. Jste-li nekuřáci, trpíte o to více, protože cigaretový kouř prochází v bytových domech ventilací a vášnivý kuřák na balkoně vám v podstatě diktuje, kdy jej můžete používat. 
 žáby v domečku
Bydlet chceme všichni
Svůj dům či byt potřebujeme všichni. Každý chceme bydlet dle svých představ.Každý by ale také měl dodržovat domovní řád a ke svým sousedům nebýt bezohledný. Potom by nemuselo docházet k přestupkovým řízením až soudním dramatům. Rozhodně je lepší spolu komunikovat a nenechat hádky přerůst k nikdy nekončícím naschválům!