Tematicky laděné dětské pokoje

Dům a byt

Děti tráví ve svém pokoji mnoho času. Hrají si zde, spinkají, odpočívají, učí se. Proto by zde měly mít vše, co potřebují. Důležitá je především dobrá postel, která dětem zajistí kvalitní spánek. Hrací prostor by měl být dostatečně velký, a určitě je vhodné, aby zde byly úložné prostory na hračky. Psací stůl byste měli umístit k oknu, aby dítě co nejvíce využívalo denní světlo. Stůl by měl mít dostatečně velkou pracovní plochu pro pohodlné kreslení či učení. Pro podlahu je vhodné zvolit lehce omyvatelné materiály, jako jsou převážně linolea. Do hracího prostoru můžete dát menší koberec, aby děti neseděly na holé zemi. Pokoj by měl být prostorný, vzdušný a světlý. Tak tohle je taková ta klasika. Přemýšleli jste ale, že byste pokoj ladili do určitého tématu? Vyberte si něco, co má vaše dítě rádo. Ano, samozřejmě je to i o penězích. Ale pokud jste šikovní, kreativní, pracovití, a máte chuť se do toho pustit, zvládnete spoustu práce sami a levněji.
dekorace do dětského pokoje
Má vaše dítě rádo vesmír? Udělejte mu tmavší zdi, na které namalujete hvězdy. Kupte polystyrenové koule, které namalujete jako planety a zavěsíte ze stropu dolů. Kupte dětský dalekohled, který do pokojíčku umístíte. Pokud máte šikovného tatínka, zkuste společně vyrobit postel ve tvaru rakety. Pokud ne, stačí alespoň textilní dekorace s raketami – přehoz na postel, povlaky na polštáře, závěsy. Samozřejmě nesmí chybět velké světlo připomínající slunce.

Máte doma malou princeznu? Co takhle ji vytvořit její vlastní komnatu pro princezny? Volte jemné barvy, jako jsou růžová, meruňková, fialková nebo smetanová. Postel ozdobte nebesy. Vedle postýlky dejte dětský toaletní stolek se zrcadlem, můžete dát i věšák na šaty pro princezny. Všechno by mělo být jemné a roztomilé.
potřeby malé princezny
Pokud vaše dítě obdivuje ryby, vytvořte mu mořský svět místo pokojíčku. Stěny namalujte na modro, a poté na ně nakreslete ryby, mořské řasy, hvězdice, medúzy, prostě cokoliv, co najdeme v moři. Mořský svět můžete nakreslit, nebo zakoupit dekorativní nálepky. Ušijte polštáře ve tvaru různých ryb. Dejte do pokojíčku akvárium s rybkami, můžete koupit i umělé květiny, které v decentním množství zavěsíte ze stropu…

Možností máte opravdu spoustu. Vy sami znáte nejlépe své dítě. Víte, co má rádo a co ho zajímá. Pak už stačí použít trochu fantazie. Udělejte třeba svému dítěti překvapení. Je období prázdnin, ratolesti jezdí na prázdniny, takže máte skvělou příležitost. Pak už se můžete jen těšit na ten úsměv ve tváří a jiskřičky v očích.