Category Archives: Dům a byt

Okno mezi místnostmi

Dům a byt

V našem bydlení se někdy uplatňují okna poněkud netypická, jako je například okno, které propojuje dvě sousední místnosti. K čemu je dobré takové okno, které vede z jedné místnosti do druhé? Okno mezi dvěma místnostmi může kupříkladu:
§  Osvětlit tmavý prostor v interiéru.
§  Zjednodušit servírování jídla z kuchyně.
§  Lze jej využít pro kontrolu malých dětí.
§  Poskytne nám zajímavý výhled.
Tato interiérová okna se někdy dávala mezi místnosti již při stavbě domu, ale někdy také vznikla při pozdější přestavbě domu, kdy byla vybudována neúmyslně.
květiny za záclonou

Více světla v místnosti

Jednou z výhod tohoto interiérového okna mezi dvěma místnostmi je to, že okno poskytuje více světla do místnosti.  Toto okno oceníme především u místností, které jsou osvětleny nedostatečně, anebo nemají přímé světlo vůbec. Interiérové okénko častěji propojuje tmavou chodbu s obytnou místností. Takto může osvětlit i původně tmavá schodiště do obytného podkroví domu.

Servírování pokrmů

Takovéto vnitřní okno, které je umístěno mezi kuchyní a jídelnou, anebo kuchyní a obývacím pokojem nám může usnadnit servírování pokrmů a nápojů pro členy rodiny, ale i návštěvy. A to obzvláště v tom případě, když obě místnosti nemají přímé propojení dveřmi. Z interiérového okénka je možné tak snadno vytvořit servírovací okno, které můžeme doplnit širokým parapetem pro odkládání talířů, hrnečků a ostatního použitého nádobí. Tímto nám okno ušetří spoustu běhání mezi kuchyní a jídelním stolem. Navíc se tak vyhneme delší obtížné chůzi s plnými talíři a hrnečky.
kočka za závěsem

Děti pod dohledem

Díky interiérovému oknu můžeme mít také snadný přehled o tom, co se děje v dětském pokoji, a máme tak své malé děti bezpečně pod kontrolou.

Zajímavý výhled

Někdy nám takovéto okénko mezi dvěma místnostmi může posloužit jako hezký výhled na něco příjemného a zajímavého vedle. Pokud máte například:
§  zajímavý architektonický článek v chodbě
§  ozdobný kamenný prvek v hale

Published by:

Tematicky laděné dětské pokoje

Dům a byt

Děti tráví ve svém pokoji mnoho času. Hrají si zde, spinkají, odpočívají, učí se. Proto by zde měly mít vše, co potřebují. Důležitá je především dobrá postel, která dětem zajistí kvalitní spánek. Hrací prostor by měl být dostatečně velký, a určitě je vhodné, aby zde byly úložné prostory na hračky. Psací stůl byste měli umístit k oknu, aby dítě co nejvíce využívalo denní světlo. Stůl by měl mít dostatečně velkou pracovní plochu pro pohodlné kreslení či učení. Pro podlahu je vhodné zvolit lehce omyvatelné materiály, jako jsou převážně linolea. Do hracího prostoru můžete dát menší koberec, aby děti neseděly na holé zemi. Pokoj by měl být prostorný, vzdušný a světlý. Tak tohle je taková ta klasika. Přemýšleli jste ale, že byste pokoj ladili do určitého tématu? Vyberte si něco, co má vaše dítě rádo. Ano, samozřejmě je to i o penězích. Ale pokud jste šikovní, kreativní, pracovití, a máte chuť se do toho pustit, zvládnete spoustu práce sami a levněji.
dekorace do dětského pokoje
Má vaše dítě rádo vesmír? Udělejte mu tmavší zdi, na které namalujete hvězdy. Kupte polystyrenové koule, které namalujete jako planety a zavěsíte ze stropu dolů. Kupte dětský dalekohled, který do pokojíčku umístíte. Pokud máte šikovného tatínka, zkuste společně vyrobit postel ve tvaru rakety. Pokud ne, stačí alespoň textilní dekorace s raketami – přehoz na postel, povlaky na polštáře, závěsy. Samozřejmě nesmí chybět velké světlo připomínající slunce.

Máte doma malou princeznu? Co takhle ji vytvořit její vlastní komnatu pro princezny? Volte jemné barvy, jako jsou růžová, meruňková, fialková nebo smetanová. Postel ozdobte nebesy. Vedle postýlky dejte dětský toaletní stolek se zrcadlem, můžete dát i věšák na šaty pro princezny. Všechno by mělo být jemné a roztomilé.
potřeby malé princezny
Pokud vaše dítě obdivuje ryby, vytvořte mu mořský svět místo pokojíčku. Stěny namalujte na modro, a poté na ně nakreslete ryby, mořské řasy, hvězdice, medúzy, prostě cokoliv, co najdeme v moři. Mořský svět můžete nakreslit, nebo zakoupit dekorativní nálepky. Ušijte polštáře ve tvaru různých ryb. Dejte do pokojíčku akvárium s rybkami, můžete koupit i umělé květiny, které v decentním množství zavěsíte ze stropu…

Možností máte opravdu spoustu. Vy sami znáte nejlépe své dítě. Víte, co má rádo a co ho zajímá. Pak už stačí použít trochu fantazie. Udělejte třeba svému dítěti překvapení. Je období prázdnin, ratolesti jezdí na prázdniny, takže máte skvělou příležitost. Pak už se můžete jen těšit na ten úsměv ve tváří a jiskřičky v očích.

Published by:

Klidný život se sousedy?

Dům a byt

Můžeme si vybrat, do jakého domu se nastěhujeme, který byt si zakoupíme, ale sousedy – ty si nevybíráme. Stávají se součástí našeho života ať chceme nebo nechceme.Někteří z nás jsou za sousedy rádi, protože v nich našli přátele. Navzájem si hlídají děti, navštěvují se a pomáhají si v nepříznivých situacích. To je ideální situace, kterou si přeje každý z nás. Ale co když jsou sousedé bezohlední, agresivní a navíc hluční?
 šedý panelák
Můj dům, můj hrad
Je snad přirozené, že si ve svém domě či bytě chcete dělat vše po svém.Nechcete být neustále sledováni. Jenže sousedé o vás ví všechno. Kdy vám přivezli nový nábytek, kdy jste měli jakou návštěvu a jelikož zvláště panelákové zdi jsou tenké, ví vlastně o všem, co se u vás děje. Když vám to vadí, nemáte bydlet v paneláku. Již mnoho lidí vzdalo tento způsob bydlení jen kvůli nemožnosti vyjít se sousedy, aby zjistili, že v rodinném domě to není o mnoho lepší. Zde se přidává ještě hluk sekaček a motorových pil nebo spor kvůli shnilým jablkům, padajícím do vaší zahrady.
 
Tichý byt a čistý vzduch
Tyhle dvě věci se zdají být samozřejmostí. Ovšem lidé si dlouho do noci pouštějí televizi, vodí si hlučné návštěvy nebo mají v bytě hlasitého psa. Vy však pracujete doma a potřebujete na práci klid, nehledě na to, že vaše malé dítě nemůže po obědě spát. Jste-li nekuřáci, trpíte o to více, protože cigaretový kouř prochází v bytových domech ventilací a vášnivý kuřák na balkoně vám v podstatě diktuje, kdy jej můžete používat. 
 žáby v domečku
Bydlet chceme všichni
Svůj dům či byt potřebujeme všichni. Každý chceme bydlet dle svých představ.Každý by ale také měl dodržovat domovní řád a ke svým sousedům nebýt bezohledný. Potom by nemuselo docházet k přestupkovým řízením až soudním dramatům. Rozhodně je lepší spolu komunikovat a nenechat hádky přerůst k nikdy nekončícím naschválům!
 

Published by:

Pohodlí, které každý ocení

Dům a byt

Ať už vybíráte jakékoliv vybavení pro svoje bydlení, rozhodně se vyplatí se nad něčím takovým pořádně zamyslet a na výběr se pečlivě soustředit, jinak byste mohli být velice nepříjemně překvapeni. A to platí i v případě, že zrovna vybíráte mezi
zajímavými sedacími soupravami rohovými, což může být náročnější, než se na první pohled zdá. Taková sedací souprava je přeci jenom důležitým kusem nábytku v každé domácnosti. Většinou ji najdeme v obývacím pokoji a opravdu často ji využíváme. A na co byste si měli dát při výběru pozor? Rozhodně byste neměli zapomínat na několik důležitých věcí, bez kterých by to rozhodně nešlo. Třeba taková praktická stránka věci. Zaměřte se na to, jak velkou pohovku si vlastně chcete pořídit. Velikost by se měla odvíjet nejen podle prostoru, který doma máte, ale také podle toho, jak početná je Vaše domácnost.

Dejte si na výběru záležet


Pokud byste se totiž nad něčím takovým nezamysleli, mohlo by se stát, že by se na vybraný kus nábytku nevydali všichni členové domácnosti, což by rozhodně někoho nepotěšilo. Zapomínat samozřejmě nesmíte také na vzhled. To je ovšem něco, čeho si všimneme jako prvního, takže jen těžko můžeme na něco takového zapomenout. Ovšem často se stává, že si lidé vyberou pohovku, která se zrovna nehodí k zařízení místnosti, do které ji chtějí umístit. Proto si dejte pozor také na to, jak bude nový kus nábytku ladit s vybavením, které už doma máte. Když si tedy dáte na výběru záležet a jen tak něco nepodceníte, zaručeně budete s výsledkem spokojeni. Navíc si dnes můžete vybírat z opravdu široké škály velice kvalitního zboží, které Vám díky svému zpracování bude sloužit dlouhé roky bez toho, aby se s ním cokoliv stalo, pokud ovšem nějakým způsobem nepřiložíte ruku k dílu, zvláště děti jsou na ničení veškerého nábytku poměrně talentované.

Published by:

Jak na finanční tíseň?

Dům a byt

Možná i na vás už někdy dolehla finanční tíseň. A jestli ne, pak si sice můžete pochvalovat, že je tomu tak, ale nesmíte při tom usnout na vavřínech, protože co se nestalo doposud, to se vám může přihodit klidně i někdy v budoucnu. A měli byste na to tedy být připraveni.

A jak se připravit na potenciální nouzi, na možný nedostatek peněz, který by mohl postihnout skutečně kohokoliv z nás? Třeba tak, že se raději už v předstihu poinformujeme o tom, kdo a kde by nám případně chybějící peníze aspoň půjčil. Aby nás pak nouze nepřistihla nepřipravené.

dolary USA

Měli bychom třeba vědět a obvykle i víme, že se dají peníze vypůjčit v některé bance. Tak už to chodí po natolik dlouhou dobu, že to nám lidem není neznámou skutečností. Ovšem při představě bankovní půjčky bychom si měli být vědomi i toho, že zde nemusíme za všech okolností uspět. Jsou i četné případy lidí potýkajících se s nízkými příjmy a majících třeba nežádoucí záznamy v registrech dlužníků, kterým v bance odmítnou půjčit s tím, že panují pochybnosti o jejich schopnosti splácet. Což je důležitý aspekt, protože se každá půjčka splatit musí. Aby její poskytovatel nezchudnul a sám se nakonec nedostal do postavení někoho, kdo půjčku potřebuje.

sto dolarů

A co bychom tedy měli vědět ještě? Třeba to, že nevyhoví-li nám se žádostí o půjčku v bance, existují i nebankovní společnosti. A třeba taková nebankovní hypotéka nebankovnihypoteka.cz může být poskytnuta i těm, jimž by jinde nebyl osud příznivě nakloněn. U nebankovní hypotéky jsou totiž podružné právě ty záležitosti, jež jsou největším problémem žadatelů v bankách. I bez čistých registrů dlužníků se to tu obejde, i bez přehnaně vysokých příjmů, i bez dalších pozitiv. Stačí, když se může zájemce zaručit zástavou nemovitosti a také musí být schopen splácet, ale to je vlastně vše. A proč by si někdo přidělával jinde starosti, když to tu může mít pohodlně a rychle vyřízené k naprosté spokojenosti?

Published by:

V čem tkví výhody americké hypotéky?

Dům a byt

Americká hypotéka není hypotéka v pravém slova smyslu, jedná se spíše o dlouhodobý spotřebitelský úvěr s některými prvky hypotéky. I možná z tohoto důvodu její popularita neustále roste.

Běžný hypoteční úvěr na bydlení je účelový úvěr, podléhá mu tedy celá řada pravidel. Asi tím nejvíce odrazujícím je, že vám banka přesně definuje, na co mohou být peníze z úvěru čerpány. Povětšinou je tedy možné tento úvěr použít jen k realizaci vlastního bydlení, tedy na koupi nemovitosti, přestavbu, rekonstrukci nebo třeba výstavbu. Veškeré čerpání úvěru je navíc zapotřebí dokládat za pomoci faktur, smluv a účtenek. Jedná se tedy o velmi striktní úvěr, který ovšem nabízí zpravidla nejvýhodnější úrokovou sazbu. Jak je tomu ale s její americkou jmenovkyní?

Podpis smlouvy

Americká hypotéka je neúčelový úvěr, z toho vyplývá, že o ní může žadatel požádat za jakýmkoliv účelem. Chcete cestovat, studovat v zahraničí nebo si třeba pořídit nový automobil? Tak přesně pro tyto důvody je tu americká hypotéka. Mnoho lidí jí volí i pro realizaci vlastního bydlení, neboť stavební firmy velmi často nabízí úsporu při platbě na ruku.

Závazná smlouva

Benevolentnost vykoupena vyšší úrokovou sazbou

Z toho co bylo výše napsáno, vyplývá, že je americká hypotéka v mnohých ohledech benevolentnější než ta klasická. Jenže není všechno zlato, co se třpytí. Za tuto benevolentnost si totiž připlatíte na úrokové sazbě…a to ne málo. Povětšinou je úroková sazba u americké hypotéky přibližně dvojnásobná. Co to znamená? Že na úrocích zaplatíte až dvakrát tolik. To může v konečném důsledku představovat i tisíce korun ročně. Většina bankovních i nebankovních společností navíc nenabízí v případně americké hypotéky tak vehementní sumy. A počítat musíte i se zástavou nemovitosti, stejně jako je tomu u běžné hypotéky. Bude možné navíc čerpat i menší hypotéku zástavní hodnoty.

Published by:

Ano, bydlení v bytech se prodražuje

Nejen nájemné, ale také i poplatky za různé služby, které majitelé bytů požadují. Ale nejen to, i ta skutečnost napomáhá, že lidé již dlouho bývají uzavřeni ve svých bytech z důvodu prováděných opatření proti pandemii. V tomto případě jsou na tom bezesporu lidé na vesnici lépe. Nebo i lidé co vlastní nějaký ten rekreační objekt se zahradou, kde se mohou venku a v bezpečí jejich děti proběhnout a to prospěje všem v rodině.

svatební mobilní dům

Ano, vztahy v rodině se zlepší, vždyť být tak často uzavřen mezi čtyřmi stěnami je pro psychiku člověka velmi náročné. Tak už jste se rozhodli, postavíte si nový dům na pozemku, který vlastníte. Sami už dobře víte, že to bude náročné nejen časově, když budete muset sehnat velkou spoustu povolení, ale i psychicky. Jak již bylo uvedeno, vy chcete pryč z bytu a alespoň v době volna být na vašem pozemku. Ale tam nic nemáte, je sice oplocený, ale pokud bude nepřízeň počasí, nemáte se kde schovat. Řešením by byla nějaká nepohodlná kůlna, ale co tak vyřešit tuto situaci, než proběhne několikaletá výstavba zděného domu tak, že si koupíte a necháte na svůj pozemek dopravit mobilní dům Lavaro House 2 top-mobilnidomy.cz

v mobilním domě

Ano, tyto domy jsou nejen účelné, praktické a moderní, ale také ladí našemu oku. Jsou i celoročně obyvatelné, mohou být úplně nebo částečně vybavené. Uvedené domy poskytují úplné pohodlí, po prožitém dni se máte kde umýt, navařit si a v klidu a čistém prostředí si odpočinout. Jsou zde stoly, skříně, lavice, pohovky, postele, úplně vybavená koupelna, kde je bojler a dokonce je zde umístěna i pračka. Kuchyně je také komplet, i s lednicí, myčkou, je zde také zabudovaný digestoř a sporák. Můžete tedy bydlet velmi rychle na své krásném pozemku, v dobrém dostupném místě a až bude za pár let postavený váš nový zděný dům, může mobilní dům sloužit jako ubytování pro hosty.

Published by:

Zvířecí zima

Dům a byt

Taková divoce žijící zvířata, ta se panečku mají! Jenom si to představte, oč jsou na tom lépe než my lidé! Zatímco je našinec nejednou rád, když si v létě může vzít aspoň pár týdnů dovolené, tato si užívají volna den co den, a to od nejčasnějšího rána až do hluboké noci. Cestují si, kam se jim zlíbí, hlavu složí, kde chtějí, stravují se kdekoliv a ani za to nemusí platit,…
Co by jenom člověk v tu chvíli dal za to, kdyby byl jedním z takových zvířat! Kdyby se nemusel vláčet do práce a po ní se dusit ve vlastní šťávě někde v rozpáleném paneláku. Kdyby si mohl jenom tak někde trajdat a starosti házet za hlavu.
srneček na sněhu
A oč jenom se mají taková divoce žijící zvířata lépe v zimě! Zatímco se my lidé opět většinou musíme vláčet do práce, ať je počasí jakékoliv, zatímco nejednou mrzneme dejme tomu na zastávce, když nepřijede autobus, a musíme utrácet nejednou i horentní částky za oblečení, abychom nezmrzli, zvířata si klidně obrostou srstí, navíc přesně té barvy, jaká jim vyhovuje, obalí se tukem (což my lidé sice můžeme také, ale není to in) a nejednou si někam zalezou a zimu jednoduše prospí. Co by jenom našinec za takovou šanci nejednou dal! Stejně jako dejme tomu za šanci dokázat se koupat i v ledové vodě chladných moří v okolí pólů… to by se ušetřilo peněz za vodné a stočné!
liška na sněhu
Být tak třeba medvědem, netopýrem, ježkem nebo syslem! Vykrmili bychom se a prostě šli přes zimu hibernovat. Tedy zimně spát. S tím, že bychom se během toho po medvědím způsobu mohli někdy probudit, jít se nadlábnout a zase se uvelebit v pelechu, ale také nemuseli.
To by byl panečku život, kdybychom byli nikoliv jako divoká zvěř, ale jako divoká zvířata. Kdybychom si mohli dovolit to, co tato, kdybychom zvládli .
Jenže to bohužel nedokážeme. My lidé prostě nemáme nárok žít si jako divoká zvířata. Taková škoda!
vlk v zimě
I když si přiznejme, že ona to vlastně zase až tak velká škoda není. Protože taková divoce žijící zvířata se sice mají, ale také se nemají. Protože mají to, co jim můžeme my lidé závidět, ale my také máme své.
A než být v zimě takovým divoce žijícím zvířetem, to je určitě lepší na sobě zapracovat. A stát se pro změnu nějakým tím „velkým zvířetem“.

Published by:

Sedátko k televizi i do bazénu

Dům a byt

Proč se při sledování televize máme tísnit i s dětmi na pohovce, když můžeme právě děti odložit do pytle. Ne, neobávejte se, nehovoří k vám strašná Polednice. Mám na mysli moderní sedací pytle, které jsou naprosto ideální nejen do dětského pokoje, ale i do obýváku. Stačí si vybrat to správné relaxační místo a do něj si dát sedátko, které vás obejme a ukonejší po těžkém dnu. Pak už si vzít do ruky oblíbenou knihu a udělat si něco dobrého na osvěžení.

  • Možná má někdo obavy, že je budou vinou nedostatečné opory bolet záda.
    • Ale to je jen zdání.
    • Naopak.

pohodlné vaky

Sedací vaky i pytle se přizpůsobí křivkám vašeho těla a poskytnou vám skvělou oporu. Využít tohoto posezení není omezené pouze interiérem. Nemusíte se obávat je vynést i na zahradu nebo terasu a užít si tak měkké náruče i venku. Pokud si zvolíte vaky DUO, pak si je můžete snadno přizpůsobit do tvaru lehátka. Je to stále málo? Ještě váháte?? Tak by to chtělo asi ještě jeden bonus. Co si pohovět přímo v zahradním bazénu? Důmyslný systém, kterým je trojité zapínání, totiž dovoluje i tento komfort. Nemusíte se tedy obávat, že zbytek léta už budete jen sušit a ždímat. Do tohoto křesílka rozhodně voda nevnikne.

Od fazolí k PP

Možná, že by ale jeden problém nastat mohl. Tento druh netradičního nábytku je totiž vysoce návykový. Kdo si jednou sedne, už nechce své místo opustit. Jestliže tedy máte rádi výjimečnost v oblasti bydlení, pak je právě tento nábytek pro vás tím pravým. Ačkoliv by se mohlo zdát, že je sedací vak či pytel naprostou novinkou posledních let, zdaleka tomu tak není.

řešení sezení

  • Ty první se objevily už v šedesátých letech minulého století.
  • A kde jinde nežli v Americe.

Tenkrát měly docela zajímavou náplň, tvořily ji fazole. Takže asi s posezením přicházela v úvahu i masáž zad a přilehlých partií. Dnes jsou plněné polypropylenovými (PP) kuličkami.

Published by:

Usnadněte si péči o bazénovou vodu

Dům a byt

Spousta lidí si myslí, že péče o bazén je jednoduchá. Vždyť přece stačí jen pravidelně vhodit nějakou tu chlorovou tabletu a je vystaráno. Ale tak tomu není. Péče o bazénovou vodu musí probíhat opravdu důkladně, aby se v ní netvořily nežádoucí bakterie a mikroby a nevznikaly různé povlaky a řasy, které by mohly zapříčinit, že bazénová voda už nebude vhodná ke koupání. Kromě toho je také důležité odstraňovat a to pravidelně mechanické nečistoty, které se do bazénové vody dostanou na nohou koupajících, jako je třeba tráva či hlína či z důvodu změny povětrnostních podmínek, díky dešti či větru.
Takže jak jste již jistě pochopili, není to jen o chlorových tabletách, ale i o dalších velké spoustě různých přípravků pro údržbu a úpravu bazénové vody. Jedním z takových velmi důležitých přípravků právě pro odstraňování mechanických nečistot je kvalitní a spolehlivý písek do filtrace, který Vám pomůže k odstranění všech kousků trávy, listí, hlíny, písku a dalších nečistot, které byste jinak museli odstraňovat ručně za pomocí síťky.deti
Pokud je Váš bazén vybaven pískovou filtrací, tak právě písek či kvalitní zeolit jsou dokonalým materiálem, který Vám usnadní údržbu bazénové vody. Jen je důležité správně vybrat. Ano, i tento materiál je dostupný v několika variantách. Při výběru je důležité dbát správné zrnitosti. To znamená, že každý druh má jinak velká zrnka a Vy musíte nejprve zjistit, jakou velikost zrnek potřebujete právě pro Vaše bazénové zařízení.
Jakmile znáte zrnitost, stačí si už jen vybrat některý z písků do filtrace, které Vám nabízíme od spolehlivých a zkušených dodavatelů či zeolit a použít jej do Vašeho bazénu. Samozřejmě nesmíte zapomínat, že ostré hrany zrnek se časem opotřebovávají a tak je potřeba pravidelně tento materiál měnit.skok

Published by: