Zvířecí zima

Dům a byt

Taková divoce žijící zvířata, ta se panečku mají! Jenom si to představte, oč jsou na tom lépe než my lidé! Zatímco je našinec nejednou rád, když si v létě může vzít aspoň pár týdnů dovolené, tato si užívají volna den co den, a to od nejčasnějšího rána až do hluboké noci. Cestují si, kam se jim zlíbí, hlavu složí, kde chtějí, stravují se kdekoliv a ani za to nemusí platit,…
Co by jenom člověk v tu chvíli dal za to, kdyby byl jedním z takových zvířat! Kdyby se nemusel vláčet do práce a po ní se dusit ve vlastní šťávě někde v rozpáleném paneláku. Kdyby si mohl jenom tak někde trajdat a starosti házet za hlavu.
srneček na sněhu
A oč jenom se mají taková divoce žijící zvířata lépe v zimě! Zatímco se my lidé opět většinou musíme vláčet do práce, ať je počasí jakékoliv, zatímco nejednou mrzneme dejme tomu na zastávce, když nepřijede autobus, a musíme utrácet nejednou i horentní částky za oblečení, abychom nezmrzli, zvířata si klidně obrostou srstí, navíc přesně té barvy, jaká jim vyhovuje, obalí se tukem (což my lidé sice můžeme také, ale není to in) a nejednou si někam zalezou a zimu jednoduše prospí. Co by jenom našinec za takovou šanci nejednou dal! Stejně jako dejme tomu za šanci dokázat se koupat i v ledové vodě chladných moří v okolí pólů… to by se ušetřilo peněz za vodné a stočné!
liška na sněhu
Být tak třeba medvědem, netopýrem, ježkem nebo syslem! Vykrmili bychom se a prostě šli přes zimu hibernovat. Tedy zimně spát. S tím, že bychom se během toho po medvědím způsobu mohli někdy probudit, jít se nadlábnout a zase se uvelebit v pelechu, ale také nemuseli.
To by byl panečku život, kdybychom byli nikoliv jako divoká zvěř, ale jako divoká zvířata. Kdybychom si mohli dovolit to, co tato, kdybychom zvládli .
Jenže to bohužel nedokážeme. My lidé prostě nemáme nárok žít si jako divoká zvířata. Taková škoda!
vlk v zimě
I když si přiznejme, že ona to vlastně zase až tak velká škoda není. Protože taková divoce žijící zvířata se sice mají, ale také se nemají. Protože mají to, co jim můžeme my lidé závidět, ale my také máme své.
A než být v zimě takovým divoce žijícím zvířetem, to je určitě lepší na sobě zapracovat. A stát se pro změnu nějakým tím „velkým zvířetem“.