Vzt si půjčku může být i motivační …

Ekonomika

Zeje vaše rodinná pokladnička prázdnotou? Prasátko jen smutně kouká a jeho žaludek je prázdný?

Bez peněz nebankovni-hypoteky-cz.cz se těžko žije. Ono to vlastně ani nejde. Základem je chodit do zaměstnání, kde máme jistotu pravidelné výplaty. Ale ne vždy bohužel, za svou práci dostaneme to, co si zasloužíme. Jsou zaměstnavatelé, kteří drží mzdy na nejnižší možné úrovni anebo dokonce vyplácejí „černé peníze na ruku“. Ale když to zaměstnanci trpí, proč by to nedělali. Rozčilujete se, že jste rádi, že máte alespoň nějaké zaměstnání a je to dnes n o r m á l n í, že zaměstnavatelé neproženou mzdu veškerými účty? Kdybyste se bránili, tolik zaměstnavatelů by si to nedovolilo …

prázdná kasička

Dobře, jste rádi, že máte alespoň nějakou výplatu. A asi nejspíše neřešíte, že tím, na co jste přistoupili (výplata černých peněz) si váš starobní důchod evidentně a vaší „zásluhou“ krátíte, protože jeho výše bude vypočítávána z vyměřovacího základu, který můžete prokázat. To, že podepisujete „evidenční list důchodového zabezpečení“ každým rokem u svého zaměstnavatele znamená, že taková výše vyměřovacího základu, potažmo zjednodušeně řečeno – tato výše roční hrubé mzdy vám „půjde“ na výpočet starobního (případně invalidního) důchodu.

peníze rostou

Ale někdy i takové zaměstnání skončí a co pak. Nepřinesete domů ani tu minimální mzdu a co si počít. Účty za elektřinu, plyn, nájem – platit musíte a najednou se dostáváte do dluhové pasti. Nejdříve zkoušíte nové zaměstnání, nedaří se, půjčíte si od rodinných příslušníků, ale dluhy nemáte z čeho splácet. Bez peněz se těžko žije.

Pak nezbývá, než další regulérní možnost, a to vzít si hotovostní půjčku a domluvit například odklad splátek anebo půjčku s pojištěním. A doufat, že zaměstnání v brzké době opět seženete. Po pravdě řečeno, vzít si půjčku pro vás může být i motivační, protože víte, že splácet ji budete muset, a práci budete proto aktivně vyhledávat.