Co vše může být předmět zajištění?

Ekonomika

Slyšeli jste už o předmětu zajištění? Pokud ano víte co to znamená ? Pro ty kteří tento pojem slyší poprvé jsme tu právě pro ně, Dneska si vysvětlíme vše potřebné a důležité o předmětu zajištění, a já si myslím že můžeme jít rovnou na to 🙂 S předmětem zajištění se můžete setkat při žádosti o půjčku či úvěr, pokud se tedy řadíte mezi osoby které nemají dostatečné měsíční příjmy, banka vám nabídne jednu z možností kterou je právě tento předmět zajištění, jinými slovy dostanete nabídku že dané bance necháte v zástavě vaši nemovitost.

Předmět zajištění

Pokud dáte vaši nemovitost do zástavy, bude to pro vás znamenat že pokud nebudete mít v danou chvíli předem stanovenou splátku, může daná banka nemovitost prodat, a z daného prodeje si následně danou splátku strhnout. Předmět zajištění jako takový je tedy jakákoliv vaše nemovitost. Pokud se však chystáte zastavit vaši nemovitost, musí být zapsána v jakémkoliv katastru nemovitostí. Pokud se však chystáte zastavit teprve rozestavěnou nemovitost, musí mít postavené minimálně přízemí aby jste ji mohli nechat zapsat do již zmíněného katastru. Dále také platí že daná nemovitost musí být ve vašem vlastnictví, pokud není ve vašem vlastnictví nebudete mít ani práva danou nemovitost zastavit pokud vám to však daná osoba nepotvrdí papírovým souhlasem. Dále si také pamatujte že při zástavě nemovitosti se jedná o cenu dané nemovitosti. Takže pokud bude mít daná nemovitost dva až více vlastníků budete potřebovat od každého souhlas že se daná nemovitost může zastavit.

Předmět zajištění = nemovitost

Pokud patříte mezi osoby s vyšším věkem či nízkou bonitou může se vám stát že i po vás bude banka vyžadovat předmět zajištění. Pokud se vám něco takového stane a vy nebudete mít žádný předmět zajištění, je tu pro vás ještě jedna možnost a tou je že požádáte jakéhokoliv člena rodiny staršího 18ti let, aby vystupoval jako takzvaný spolužadatel. Vždy je však lepší si nechat poradit a danou věc probrat s jakýmkoliv finančním či bankovním poradcem.

Pokud se o dané věci chcete dozvědět více můžete zavítat na stránky Předmět zajištění Hypotekybezregistru.