Spojené arabské emiráty nejsou jenom Dubaj

Cestování

Dubaj je obrovská a drahá. Proti tomu Abú Dhabí, kde si můžete pořídit sympatickou dovolenou pro jednoho na týden už od patnácti tisíc korun, je orientálním zázrakem.

Co v Abú Dhabí?
V prvé řadě odpočívat. Mají tu mnoho architektonických skvostů moderní doby, samozřejmě můžete navštívit lázně a vodní světy, můžete využít zdejších pláží, a jistě navštivte zdejší Ferrari zábavní park nebo zoologickou zahradu. Ale ani to není všechno.

–          Nejdražší hotel Abú Dhabí (na první fotce)
Tím je sedmihvězdičkový hotel Emires Palace. Skutečně nabízí sedm hvězdiček a vy v tomto luxusu můžete bydlet na jednu noc za deset tisíc dolarů, tedy asi za dvě stě padesát tisíc korun českých.

Apartmány této hodnoty mají tři ložnice a každý host osobního sluhu. Každý pokoj v apartmá má vlastní obrovskou koupelnu, v každém apartmá je minimálně jeden z broušených lustrů Swarovski a v celém hotelu, kterému náleží sedm bazénů včetně dvou vnitřních, masážních a zkrášlovacích salonů také soukromá pláž dlouhá jeden a půl kilometru, na níž byl písek dovezen z Karibiku.

Zábavní park Ferrari
Ten zde byl postaven pro milovníky F1, kteří zde jezdí každoročně pozorovat závody na okruhu Abú Dhabí. Je postaven na ostrově Yas Island a má více než čtyři stovky metrů čtverečních. Můžete si vyzkoušet sednout do kokpitu, ale také si zde prohlédnout některé vozy, které ve F1 závodily v minulosti.

–          Ferrari Rosa
Pokud si myslíte, že vás nic nevyvede z míry, zkuste si jízdu na horské dráze Ferrari Rosa. Vozíky se pohybují rychlostí dvou set čtyřiceti kilometrů v hodině a jezdí střemhlav dolů i vzhůru nohama. Nic pro slabé povahy.

Pláže Perského zálivu

Můžete navštívit zdejší kuchyně v hotelech, nebo vyrazit do restaurace, či si nechat dát něco malého na talíř na pláži. Nezapomeňte, že se nacházíte v muslimské zemi, proto nečekejte vepřové. Zároveň byste neměli na veřejných plážích svlékat příliš mnoho oblečení.