Nový Zéland – krajina z jiného světa

Cestování

Pokud chcete procestovat oba ostrovy, musíte sem přijet alespoň na měsíc, jinak tu skoro jic nezažijete, tvrdí zkušení cestovatelé. Pokud jste nikdy na Zélandu nebyli, nejspíš sháníte před odletem všechny dostupné informace. Například to, kam se určitě vydat, kde je něco zajímavého k vidění nebo kde se dá něco zajímavého zažít. Přinášíme vám seznam toho nejlepšího ze Zélandu.

hory

1.       Mount Cook – perla jižního ostrova
Leden je v Austrálii nejteplejší měsíc, hlavní sezona, a hlavně největší nápor turistů a také nejstabilnější počasí. Na západním pobřeží najdete cíl své cesty, Mount Cook. Nacházejí se zde horké prameny, kde se v hlavní sezoně často vyvalují tuleni. Hory jsou vidět z dálky, a i v lednu jsou zde pokryté ledem a sněhem. Můžete si zde volit z mnoha treků.

2.       Jezero Tekapo
Tohle jezero neminete. Při cestě od východního k západnímu pobřeží (cestou na Mount Cook) jej budete jistě míjet. Je to jezero s nepopsatelnou zelenou barvou a mléčnou konzistencí. Dokud si na něj nesáhnete, ani nevěříte, že je skutečné, vypadá totiž, jako by je tu někdo jenom tak namaloval.

3.       Fiordland
Tento národní park je místními považován za jedno z nejhezčích na Zélandu. Právě tady se často nacházejí tuleni. Vyjeďte si zde lodí!

4.       Wanaka
Toto městečko je poklidné a tiché. Nachází se zde pevninský ledovec, který neroztaje ani v hlavní sezoně. Vydejte se na něj s průvodcem.

5.       Abel Tasman
Zde najdete pláže plné písku, zajímavou přírodu a mnoho letních dovolenkových rezortů.

ostrov

6.       Národní park Tongarino
Vyhlášenou turistickou atrakcí jsou zde túry k sopkám, horkým pramenům a vysokým vodopádům. Právě tady je největší kumulace lázní, horké páry, gejzírů.

7.       Rotorua
Pokud jste milovníky adrenalinu, vyzkoušejte i v tomto městě Zorbing. Rotorua je také místem, kde dodnes žijí Maorové. Jejich kultura je v celém místě hojně znát.