Slunce, zdravé jídlo a pohodička

Cestování

Už se zase blíží léto, které s sebou tradičně přináší horké a také dusné dny. Každý rok si všichni dělají starost s tím, jestli budou dobře vypadat v plavkách a jak se poprat s kily navíc, které se vytvořily přes zimu.

Od každé druhé ženy nebo muže uslyšíte větu, že by rádi vypadali jako modelka či nějaký svalovec. Mít krásnou postavu, se kterou se můžete chlubit někde na koupališti, chce rozhodně každý. Co proto ale musíte udělat?
vlčí máky

Jestli si myslíte, že stačí pouze sportovat, pak jste na omylu. Nejen běh ale cvičení je vám k ničemu, pokud se nezačnete dobře stravovat. Přece se nebudete po ránu trápit během, když poté přijdete domů a dáte si dobrý řízek. Co si ale dát v takovém horku, pokud chcete, aby vám jídlo chutnalo, a zároveň jste dodržovali zdravou stravu?

Ve dnech, kdy máte pocit, že z vás teče pot jako z vodopádu, určitě ani vy nemáte chuť na sice výborný ale za to tučný bůček s bramborem. Raději byste si dali něco mnohem lehčího. Musí to být ale zároveň i něco chutného. A právě zde nastupují saláty. Určitě se nemusíte bát toho, že by po vás někdo chtěl, abyste utrhli celou hlávku salátu a následně ji spořádali. Hovoříme tady o více kouscích zeleniny (kousky hlávkového salátu, cherry rajčátka, papriky…), které je potřeba následně zakápnout bylinkovým dresingem.
skákání u vody

Možná si teď říkáte, jaké saláty jsou pro nás vlastně nejlepší. Záleží to ale na každém z nás. Někdo má rád pouze čistý zeleninový salát, jiný si jej doplní sýrem, oříšky apod. Za velmi chutné se považují ty saláty, které jsou doplněny těstovinami nebo rýží se zeleninou. Bohužel ne všichni si ale dokáží představit své jídlo bez masa. V takovém případě je možné si do salátu přidat tuňák, krevety nebo kousky kuřecího masa.

Celé léto ale nemusíte ujíždět pouze na salátech. Pokud už jich máte dost, můžete vyzkoušet zázraky z vašeho grilu. Zkuste si připravit lososa nebo grilované kuřecí prsíčko.

Jestli je něco, na co v horkých dnech rozhodně nesmíte zapomínat, pak je to pitný režim. Nejlepší je čistá voda s citrónem.

Věřte, že pokud nebudete hřešit a vyhnete se tučným jídlům, vaše krásná postava vám již brzy zaklepe na dveře.