Na co si raději pozvěte stěhovací firmu

Podnikání

Automatická pračka – pamatujete se na komedii z roku 1976, s názvem „Zítra to roztočíme, drahoušku!“? V jedné scéně tam Luděk Sobota fiktivně vynáší do patra pavlačového domu automatickou pračku v kartonové krabici, a vykřikuje kolem, aby to sousedé dobře slyšeli, jak nese tu „americkou automatickou pračku“. Ve skutečnosti by to takto vůbec neprobíhalo, pračku by sám vůbec neunesl, protože váží přes půl metráku. Stěhování praček raději nechte na profesionálech, je to jedno z nejtěžších břemen v každém bytě.

automatická pračka

Koberec – kusový kobereček o rozměrech dva krát dva metry srolujete do malé roličky, popadnete do podpaží a vynesete z bytu sami. Ale co koberec v metráži, o rozměrech sedm krát pět metrů? Někdy vám dá zabrat i běžná metráž ve čtyřmetrové šíři, pokud je místnost delší, než pět metrů. U koberců je zásadní problém v tom, že je nemůžete jen tak zalomit do pravého úhlu a vynést ven, musíte je stěhovat rovné, jinak poškodíte jejich vlákna. Profesionálové už ví, jak si počínat u dlouhých koberců, je to poměrně namáhavé, zvláště tehdy, nosí-li se po schodech do vyšších pater. Tehdy se musí zdvihat nad hlavu a přenášet kolmo k zemi, a u těžkých koberců to vyžaduje značnou fyzickou sílu a obratnost.

pohovka v obýváku

Rozkládací pohovka – některé rozkládací pohovky mohou být nerozebíratelné, anebo pokud ano, je v nich soustava pružin a různých táhel, že byste měli značné problémy je správně sestavit. Proto je rozumnější pohovky stěhovat jako jeden kus. A teď si představte, že bydlíte na sídlišti v bytovém domě s osobním výtahem, a že se do něj pohovka nevejde. V prvním patře o nic nejde, ale ve třináctém už pořádně pocítíte na schodech její tíhu. Někteří lidé stěhování v Praze http://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/ tedy stěhování pohovky vůbec nezvládnou, protože jsou to poměrně těžké a objemné kusy nábytku a otáčet se s nimi na schodech je opravdu „zabíračka“.