Víno a mobil: nerozlučná dvojka

Web

Ve většině případů se slova mobil a víno v jedné větě nepoužívají. Když už se vedle sebe objeví, tak si zajisté představíte fotografii, na které jsou dvě ruce. V jedné je telefon a ve druhé sklenka vína. To ale není jediná možnost, která se naskytuje. Vznikly totiž mobilní aplikace, které jsou určeny pro milovníky tohoto báječného pití.
 nokia lumia

Vivino

Mezi odborníky i laiky se jedná o nejpopulárnější apku. Užijete si s ní nejen legraci, ale především se poučíte. Najdete v ní více jak 10 milionů druhů vín a 30 milionů hodnocení od asi 35 milionů uživatelů. V podstatě se jedná o obrovskou kolekci recenzí na ochutnané lihoviny.
 
Funguje to velmi jednoduše. Vyfotíte vinětu, fotografii nahrajete do programu a databáze ji automaticky zařadí. Je pochopitelné, že čím známější značka je, tím snadněji ji databáze najde. Kromě recenzí tam najdete i průměrné ceny a mnoho dalších detailů.
 

Wine-Searcher

Obrovská sbírka všemožných destilátů z celého světa. Dozvíte se, kolik co stojí, kde to můžete sehnat a jaké je jejich hodnocení. A není jen tak ledajaké. Jedná se o kritiku skutečných odborníků, kteří moc dobře ví, co byste měli pít a k jakému jídlu. Využít můžete jak webovou stránku, tak samozřejmě i mobilní aplikaci.
 prázdná sklenice na víno

Decanter Know Your Wine

Úžasný program, který vám poskytne možnost dozvědět se něco nového a skutečně se vzdělávat. Dozvíte se vše o klasických a ověřených postupech, zvláštnosti jednotlivých pěstitelských regionů a zajímavosti o odrůdách. Pokud vám jde o netradiční zajímavosti, tak je tohle apka přesně pro vás.
 

Tipple – Wine Tasting For Everyone

Jak už název napovídá, tento program je zaměřen především na laiky, kteří s vínem teprve začínají. Postupně můžete projít tréninkem k degustaci a detailního popisu. Patříte-li mezi pokročilé či odborníky, tak se alespoň podíváte na anglickou terminologii v oblasti degustace. Červené, růžové i bílé. Ochutnávání, pití a objevování nových druhů může být zábavou pro každého.