Papája

Produkty

Ovoce je důležitou složkou v naší potravinové pyramidě, bohatá na vitamíny. Jedná se o to nejlepší, co nám může sama Matka Příroda poskytnout. Každý máme jiný vkus co se ovoce týče. Někdo preferuje to „zahradní“, tudíž má rád jablka, hrušky, švestky, třešně či višně. Jiní dávají přednost lesním plodům, jako jsou borůvka, jahoda, malina nebo ostružina. Také velmi oblíbenou skupinou je exotické ovoce.

Jsou druhy, které jsou lehce dostupné. Banán, pomeranč dokonce i ananas, seženete snad v každém supermarketu. Najdou se tu však i druhy ovoce, které získáte jen ve specializovaných supermarketech nebo prodejnách. Jedním takovým příkladem je papaya.

papája

Papája obecná, (jak zní celý její název) je rostlina známá pro své velké plody. Krajina původu není tak jednoznačně známá ale s největší pravděpodobností tuto rostlinu nalezneme ve Střední Americe, kvůli teplu, které tato rostlina potřebuje. Plod papáji připomíná tykev a může vážit i 10 kg. Dužina je velmi sladká, s typickou žlutoukarmínově červenou barvou. Samozřejmě tak jako většina ovoce i papája má uvnitř semena, respektivě něco okolo 1000 semen. Papáju je naprosto možné jíst za syrového stavu, nicméně hodně lidí ji kompotují, připravují džemy nebo ovocné nápoje. I její semena najdou využití. Pro jejich palčivou chuť se často využívají místo pepře.

džus z papáji

Papája je velmi silným antioxidantem, tzn. pomáhá ničit škodlivé organismy v našem těle. Je také plná vitamínů C a vitamínů A. Taktéž bohatá na vlákninu. Navíc obsahuje svůj specifický enzym, papain, který pomáhá lépe štěpit bílkoviny. Nalezli byste zde i draslík a v malém množství vitamíny B1, B3, B5 a dokonce i hořčík nebo vápník.

Firma Veselá Veverka se specializuje na distribuci sušeného ovoce, oříšků, bonbónů atd. Právě v jejich sortimentu objevíte i onu exoticky úžasnou papáju, v sušené formě, bez přidaného cukru, lepku a éček, v balení 500 g. Pokud si tedy chcete rozšířit své chuťové buňky o ovoce navíc, zkuste papáju od Veselé Veverky.