Na co klást důraz u skříní na míru

Produkty

Hloubka skříní – výrobci skříní na míru se dovedou přizpůsobit každému zákazníkovi a s ohledem na své technické možnosti vám mohou zhotovit skříně do výklenků, do podkrovní místnosti, pod schodiště, zkrátka můžete je mít, kde chcete, a mohou mít i velmi odlišné rozměry a tvary. Stejně tak se výrobce přizpůsobí požadavkům na jejich hloubku. Standardně to bývá 60 cm užitného prostoru, ale není problém jej zúžit podle potřeby, když je např. místnost příliš úzká, a když nevyžadujete věšet oděvy na ramínka.

moderní ložnice

Posuvné dveře – jedním z největších plus je otevírání dveří do stran v posuvném systému. Je to mnohem výhodnější, než dveře křídlové, které mívají problémy s panty a s prověšováním, křížením při zavírání a dalšími obtížemi. Křídlové dveře musíte občas kontrolovat, dotahovat vruty v pantech, seřizovat je a někdy i celé vyměnit. To se s posuvnými dveřmi nestává.

nábytek v bytě

Jednotný vzhled – skříně na míru jsou zhotoveny jako jeden komplet, soustava posuvných dveří, jejichž design si zvolíte sami výběrem ze vzorkovníku barev a vzorů. Mnohem snáze si tím nábytek přizpůsobíte vašemu okolí, což je mnohdy problematické u nábytku, prodávaného v běžných obchodech, a kde jste omezeni daným sortimentem. Skříně na míru nabízí mnohem širší možnosti, co se týče vzhledu posuvných dveří.

Barva dveří a zrcadla – každý, kdo se rozhoduje o barvě dveří, by měl počítat s tím, že právě vestavby na míru budou zaujímat prostor (obvykle) od stropu až k podlaze, tedy uzavřou část místnosti do jednotného designu. Jestliže dáte přednost barvám v tmavých odstínech, prostor opticky zmenší a můžete si tu připadat jako ve skladišti. Čím menší místnost je, tím světlejší barvy byste měli volit, a pokud si nevíte rady, osvědčila se vždy čistě bílá, nebo velmi jemné krémové odstíny, které dobře ladí s malbou a dalším vybavením bytu či podlahovou krytinou.