Když potřebujete vypomáhat s nábytkem

Podnikání

Nábytek k našemu životu neodmyslitelně patří a stěží bychom si dokázali představit, že bychom oblečení skladovali v papírových krabicích, nebo jej měli vyskládané na podlaze pod postelí. Většina moderního nábytku se vyrábí jako stavebnicová skládačka, výjimkou jsou pouze sestavy či kusy zhotovované na zakázku, a tak musíme počítat s tím, že nám objednané stoly, skříně, postele či komody dovezou zabalené v papírových krabicích.

vestavěná skříň

Když si objednáte více kusů nábytku najednou, což není nic neobvyklého, například v situacích, kdy poptáváte kompletní vybavení ložnice a očekáváte, že půjde o jednotnou sestavu, zaplní se vám v předsíni vašeho bytu třeba dvacet kartonových krabic. A už jen ta představa, že to vše musíte vybalit, a že se na vás vyvalí hromada prkének a desek, je pro vás skličující. Kdo je kutil nebo zdatný řemeslník, co častěji pracuje s ručním nářadím, a je technický typ, pro takového člověka to bude spíše rutina, anebo jen trocha drobných nesnází, kdy se vyskytne při montáži nějaká složitější situace.

komoda <a href=http://www.info.cz/byznys/eshop-bibloo-zavadi-revolucni-sluzbu-objednane-obleceni-vam-priveze-domu-behem-dvou-hodin-20752.html v retro stylu“ data-rich-file-id=“111675″ src=“https://aridareal.cz/wp-content/uploads/furniture-6048139_640.jpg“>

Horší je to s lidmi, co se běžně montáží nábytku nezabývají, a je to pro ně něco nového, nová zkušenost. Tehdy vyvstává otázka, zda to zkusit na vlastní pěst, risknout to a předpokládat že to dokážu, anebo to raději přenechám odborníkům s vědomím, že objednaný nábytek bude po dokončení montáže vypadat přesně tak, jak jsme jej viděli vystavený v kamenné prodejně.

Pokud chcete riskovat, a nechcete objednávat stěhovací firmu stěhování v Liberci Stěhování Mamut, která za svou práci ručí, a je navíc pojištěná proti poškození či ztrátě vašich věcí, pak byste měli vědět následující:

  • Na poškozený nábytek při montáži se nevztahují reklamace, resp. dvouletá záruka.
  • Stačí jedna drobná chyba a provrtáte vrutem díly obráceně, což pak bude vidět.
  • Pokud některou z desek špatně uchopíte a přidržíte, může vám spadnout na zem a odlomit se.
  • Můžete při dotahování přetáhnout vrut tak, že se začne protáčet a spoj už nebude dostatečně pevný a bude se viklat.
  • Při dotahování vrutu příliš velkou silou se může zlomit a zůstane uvnitř dřevěné desky, odkud jej nepůjde nijak vyprostit. Spoj tak bude zcela nefunkční.