Vybíráme interiérové zábradlí

Produkty

Vybíráte schodiště do vícepatrového domu nebo mezonetu? Pak je určitě na programu dne i výběr toho správného interiérového zábradlí, které bude korespondovat se schodištěm. Jedná se o velmi důležitý prvek v interiéru, i když se řada lidí mylně domnívá, že tomu tak není. Vybírat můžete z celé řady materiálů a provedení, je tedy jen na vás, pro kterou z variant se rozhodnete.

Vstupní hala

Bezpečnost nad estetiku

Zábradlí by mělo být v první řadě bezpečné a funkční. A to hlavně v případě, kdy se vám po domácnosti prohání několik malých raubířů. V takovém případě vybírejte takové zábradlí, kterým není možné propadnout a zároveň takové, kterého se bude moci při pohybu na schodech přidržovat. Což třeba takové skleněné tyto atributy jistě nesplní. Navíc pokud nechcete skleněné zábradlí neustále leštit od otisků dětských ručiček, raději se mu vyvarujte.

Pro jaký materiál se rozhodnout?

Skleněné zábradlí ale ani přesto nemusíte zavrhovat. Bude vypadat nádherně v kombinaci s moderním interiérem. Rozhodující jsou ale vždy materiály, které jsou v případě interiéru použity. Jelikož se povětšinou zábradlí instaluje ještě před nábytkem, je zapotřebí při výběru zábradlí myslet dopředu.

Moderní interiér

  • Hrdý materiál v podobě dřeva

Dřevo jako jeden z mála materiálu dokáže stárnout s neskonalou grácií a právě této vlastnosti můžete využít na schodišti. Dřevěné zábradlí vypadá v kombinaci s dřevěnými nášlapy celistvě a nadčasově. Nejčastěji se pracuje s tvrdými typy dřev, jako je dub nebo buk. Použít je samozřejmě možné i polotvrdé dřevo – smrk, modřín nebo osika.

  • Nerezová ocel

Nerezová ocel představuje klenot mezi ušlechtilými kovy. Zábradlí z tohoto materiálu bude vypadat vždy dobře. Nejčastěji se používá v kombinaci ještě se dřevem nebo plastem. Pokud už se rozhodnete pro nerez, nezapomeňte na povrchovou úpravu proti otiskům. Je ale zapotřebí počítat s poměrně vysokou pořizovací cenou.