Komponenty k bazénu, s nimiž musíte počítat

Produkty

Koupí bazénu to rozhodně nekončí, ale naopak začíná. Počítejte s tím, že bazén je takovým základem, ale pořizovací částka se vám rozroste o další opravdu nezbytné komponenty. Které to jsou?

Krycí plachta

Krycí plachta na bazén https://www.chlorito.cz/kryci-plachty je tu od toho, aby zabránila vniku větších nečistot do vody v době, kdy zrovna bazén nepoužíváte. Většími nečistotami je myšleno padající listí, výkaly ptáků, nebo utonulí ptáčci, kteří se přiletěli napít. Krycí plachtu tedy rozhodně potřebovat budete. Nejlepší volbou je pak solární plachta, která v době krytí bazénu na slunci ohřívá vodu. Ceny se pak pohybují dle tvaru, a velikosti bazénu, ale také dle materiálu, z nějž je plachta vyrobena. Většinou začínají na tisíci korun.

voda v bazénu

Filtrace

Dalším nezbytným doplňkem je pak filtrace, z nichž nejlepší volbou bude rozhodně filtrace písková. Její funkcí je filtrovat vodu z bazénu, a vracet ji zpátky čistou. Bez filtrace se rozhodně neobejdete, a rovněž ušetříte za chemii, tudíž je to nutná investice. Bazénové filtrace se pak rozlišují dle toho, kolik litrů dokážou přefiltrovat za určitou dobu, a z toho snadno poznáte, která bude nejlepší pro váš bazén. Dobrá filtrace už vychází minimálně na 7000Kč, plus náklady za její náplň.

Schůdky

Abyste se do bazénu bezpečně dostali, budete potřebovat bazénové schůdky. Ty se liší dle výšky bazénu, a seženete je již okolo 1000Kč. Lepší jsou pak nerezové, které na rozdíl od plastových i něco vydrží.

balónky v bazénu

Chemie

Bazénová chemie je tu od toho, aby zamezila bakteriím se ve vašem bazénu množit. Dále pak odstraňuje vodní řasy, a brání kažení se vody. S výběrem správné chemie vám pomohou odborníci v prodejně s bazénovými doplňky. K chemii pak budete potřebovat dávkovač, třeba ve formě plováku, a tester, díky kterému zjistíte, jak je na tom ph vody ve vašem bazéně.

Ohřev vody

Chcete-li mít vodu v bazénu stále příjemně teplou, musíte investovat i do ohřívače vody, které koupíte buď elektrický, nebo třeba solární.