Ani déšť s větrem Vás nerozladí

Cestování

Ty blázne stará, kam se chceš v tomhle počasí kodrcat? Ani psa bys nevyhnal a ty se musíš vláčet zrovna teď na ryby! Jak jsi starý, tak jsi … nenapravitelný!  Možná, že jako vnouče na prázdninách jste tyto věty slýchával od babičky, když si děda vyrazil odpočinout k vodě.
Dnes, když už máte nějaký ten křížek na krku a ocitl jste se v podobné situaci, jako tenkrát Váš děd, dokážete pochopit, že sedět na břehu s nahozenými pruty má určité kouzlo. A je naprosto jedno, jestli je slunečno, nebo prší, jen se leje. Vy máte tu výhodu, že nemusíte mít jenom nepromokavý kabát s rybářskou čepicí, ale Vy si můžete obstarat rybářský deštník, který není ledajaký!
deštník na chodníku

Zaručeně si vyberete
Občas máte možnost vidět sedícího dobrodruha, jak v ruce třímá deštník, který si vypůjčil od ženy z kabelky. Ale protože rybaření je v našich končinách poměrně rozšířená disciplína, můžete si koupit svůj vlastní, dokonale přizpůsobený rybářský deštník pro Vaše zcela specifické účely. V podstatě si můžete vybrat ze široké nabídky.

·       Deštník, který se podobá slunečníku, ale nemusíte jej držet v ruce. Což je obrovská výhoda, protože máte volné ruce na lahev piva a teplý grog.
·       Deštník, který má odepínatelné bočnice je také dost skvělý, protože na Vás vítr nenafouká dešťové kapky.
·       Deštník, který Vám především ochrání záda, protože se položí nakloněný za Vás.
mokrý deštník
Víte, takhle bychom mohli pokračovat ještě pěkně dlouho. Ale podstatné je, že si můžete vybrat:
·       tvar,
·       uchycení,
·       materiál,
·       velikost,
·       ale i barvu,
která je neméně důležitá. Splynout s okolní přírodou Vám určitě neposkytne barva červená, velké pestrobarevné puntíky, nebo jasně žlutá. Přece jenom potřebujete mimikry, abyste v přírodě nevypadal, jako pěst na oko! Zelená, nebo vojenské maskování bude zřejmě nejvhodnější.
Váš pobyt u vody tudíž nemůže narušit ani déšť, ani vítr! Ale ani slunce, které občas dokáže potrápit svým žárem.